Eismas

2020.08.12 16:41

Motociklininkai buvo kviečiami nemokamai tobulinti įgūdžius, tačiau daliai atvykusiųjų gresia baudos

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.12 16:41

Policijos duomenimis, šį sezoną padaugėjo motociklininkų sukeltų avarijų, jose jau žuvo 9 motociklų vairuotojai. Pasak policijos pareigūnų, pagrindinė nelaimių priežastis – didelis greitis. Kelios skaudžios nelaimės pastarosiomis savaitėmis įvyko ir Šiaulių rajone, todėl čia surengta nemokama prevencinė akcija, per kurią motociklininkai galėjo patobulinti vairavimo įgūdžius.

Maždaug šimtas Šiaulių regiono motociklininkų suko ratus autodrome. Čia jie nebaudžiami galėjo išmėginti motociklų galimybes ir greitį. Nemokama akcija surengta pastebėjus, kad daugėja motociklininkų sukeltų avarijų. Pernai šalyje užfiksuota apie pustrečio šimto eismo įvykių, per juos žuvo 16 motociklininkų. Šiemet per pusmetį – apie 120 avarijų ir 9 žuvę motociklų vairuotojai. Šiltuoju sezonu nebespėjantys tramdyti greičio mėgėjų policininkai sako, kad daugiausia problemų kelia nedrausmingi galingų motociklų vairuotojai.

Šiemet keliuose žuvus jau 9 motociklininkams – akcija vairavimo įgūdžiams tobulinti

„Didžiausia tikimybė papulti į tokį tragišką įvykį – nesilaikant saugaus nustatyto greičio ir gerokai viršijus leistiną greitį. (...) Dažnai motociklininkai sukdami į kairę nepraleidžia iš priekio atvažiuojančių automobilių. Arba tiesiog esant kelio vingiui nuvažiuoja nuo kelio“, – teigė policijos pareigūnė Kristina Strelcovienė.

Akcijos dalyviai sako, kad kiekvienas motociklininkas kasmet turi ne tik pasikartoti Kelių eismo taisykles, bet ir uždarose aikštelėse prisiminti vairavimo įgūdžius.

„Visus tuos, kurie ir turėtų būti laikant praktikos egzaminą, tai visiškai nieko neišmoko, ką patiri čia. Gatvė – tikrai ne vieta mokytis. Tokiose vietose visas valdomumas ir išmokstamas“, – tikino akcijoje dalyvavęs motociklininkas.

Per akciją buvo matuojamas ir motociklų skleidžiamas triukšmas, mat tuo dažnai skundžiasi miegamųjų rajonų gyventojai. Patikrinus apie 30 motociklų, 4 smarkiai viršijo leistiną lygį. Tokiems pažeidėjams gresia piniginė bauda ir techninės apžiūros anuliavimas.

„Ta bauda – 5 eurai – gal ir juokinga kai kam, bet vėl atlikti techninę apžiūrą yra labai daug problemų, vėl kainuoja pinigus, reikia remontuoti motociklą, ruošti jį grynai techninei apžiūrai“, – sakė policijos pareigūnas Edgaras Kiaušinis.

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, iš viso Lietuvoje yra apie 200 tūkstančių motociklininkų, dauguma – iki 25 metų. Motociklus turi tik penktadalis galinčiųjų juos vairuoti.