Eismas

2020.08.12 13:45

Lietuva pratęsia sienų kontrolę, tačiau įveda išimtį – leis atvykti baltarusiams

papildyta Skvernelio komentaru, atnaujinta 14.45
LRT.lt2020.08.12 13:45

Vyriausybė nusprendė dėl dar vienos išimties atvykstantiesiems į Lietuvą. Baltarusiją krečiant protestams, į šalį bus leista atvykti šios šalies piliečiams. Taip pat pritarta pratęsti sienų kontrolę iki rugsėjo vidurio.

„Baltarusijos piliečiai, kurie atvyksta dėl humanitarinių sumetimų, galės atvykti į Lietuvą“, – trečiadienį žurnalistams sakė premjeras, tačiau daugiau detalių apie išimtį ir kiek laiko ji galios, neįvardijo.

Jis pabrėžė, kad šalis įsileis tuos asmenis, kurie ieškos prieglobsčio nuo politinio spaudimo Baltarusijoje, taip pat tiems, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba.

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys LRT.lt teigė, kad tokia išlyga turėtų būti patvirtinta ketvirtadienį, tačiau anot jo, baltarusių izoliavimosi tvarka dar nėra patvirtinta.

Vyriausybė taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymui, atsižvelgiant į esamą COVID-19 situaciją ir tendencijas, pratęsti šalies vidaus sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose dar mėnesiui, t. y. iki rugsėjo 14 d., rašoma pranešime.

„Kaip ir iki šiol, bus atliekama pasienio kontrolė jūrų ir oro uostose, taip pat pareigūnai aktyviau patruliuos tuose keliuose, kuriais atvykstama iš Lenkijos ir Latvijos. Nemažėjant susirgimų skaičiui turime visi elgtis atsakingai“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Dviejų savaičių izoliavimasis numatytas ir tada, jei atvykstama iš COVID-19 paveiktų šalių ar per jas keliaujama tranzitu. Atvykusieji turi užpildyti anketas, esančias Nacionalinio sveikatos visuomenės centro interneto svetainėje.

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per pastarąsias 14 dienų yra didesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra privalomas 14 dienų izoliavimasis.

Baltijos šalys viena kitos piliečiams sienas atvėrė gegužės viduryje, tačiau Lietuva pasienyje su Latvija dokumentų patikros procedūrų nebevykdo nuo birželio pradžios. Sausumos siena su Lenkija atverta birželio viduryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.