Eismas

2020.08.11 15:59

Kaune dingo „trikojai“ – vairuotojai mano, kad tai tyla prieš audrą, policija paaiškino, kas nutiko

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.08.11 15:59

Kaune bent kuriam laikui iš kelių dingo vadinamieji trikojai greičio matuokliai, o tai iš karto pastebėjo vairuotojai, kurie mano, kad džiaugsis neilgai, ir kad dabartinė situacija tėra „tyla prieš audrą“.

Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius LRT.lt patvirtino, kad šiomis dienomis „trikojai“ dingo iš vietos kelių, tačiau tikina, kad jau netrukus jie vėl pasirodys.

„Vairuotojai neklysta, tikrai šiuo metu trikojų matuoklių gatvėse nėra, nes jiems atliekama metrologinė patikra. Įrenginių patikrinimo procesas šiek tiek užsitęsė, turėjome juos gauti jau šiandien, tačiau tikėtina, kad į Kauno gatves trikojai grįš trečiadienį arba ketvirtadienį“, – tikina pareigūnas.

Jis atsisakė vertinti ne kartą socialiniame tinkle pasirodžiusias vairuotojų prielaidas, jog pareigūnai naudoja matuoklius, kurie nėra patikrinti, todėl, esą, policija vairuotojus neva baudžia neteisėtai.

„Nonorėčiau vertinti tokių pareiškimų. Mes gauname metrologinės patikros sertifikatus ir tik tokius greičio matuoklius naudojame“, – sako V. Lukošius.

Šiuo metu Lietuvos keliuose veikia 37 vadinamieji trikojai, su jais dirbama pakankamai aktyviai. Jie yra išdalyti apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams ir yra statomi pavojingiausiuose keliuose ar atkarpose.

Nuo sausio mėnesio, kuomet policija pradėjo naudoti mobiliuosius greičio matuoklius „PoliScan FM1“, iki vasaros pradžios, užfiksuoti 133 426 greičio viršijimo atvejai. Kelių policijos pateiktais duomenimis – daugiau nei 192 tūkst. pažeidėjų patraukti administracinėn atsakomybėn.

Vien per penkis šių metų mėnesius (sausis–gegužė) teisės vairuoti neteko 624 vairuotojai.