Eismas

2020.08.11 19:01

Panevėžietis pomėgį verčia verslu – konstruoja unikalius triračius, kurie viena įkrova įveikia 200 kilometrų

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.11 19:01

Neįprastas panevėžiečio pomėgis – vyras konstruoja elektrinius triračius. Šie ne tik neteršia aplinkos, bet yra manevringi, greiti, net turi autopiloto funkciją. Iš pradžių tokią transporto priemonę sukūręs sau, dabar vyras jau sulaukia ir užsakymų.

Panevėžietis Sigitas Burokas su bičiuliu Rimantu, važiuodami triračiais miesto gatvėmis, žino, kad tokių pat kelyje nesutiks. Unikalias elektra varomas transporto priemones sukūrė pats Sigitas. Vyras, kurio profesija su technika neturi nieko bendro, sako norėjęs pats susikonstruoti netaršią transporto priemonę.

„Man patiko tai, kad atsirado nauja technologija elektriniai varikliai, gavosi tai, kad jau nebereikia benzininio ir viskas pereina ant elektros, tai yra nauja sritis, tai yra įdomu, pakankamai tylu, kas man labiausiai patinka, kad važiuojant nieks tau ausų... Sakykim taip, nauja sritis visada įdomu, tai va dėl to po truputį ir pabandžiau“, – pasakojo triračių kūrėjas.

Sigito sukonstruotas triratis turi unikalią galinių ratų važiuoklę, kuri leidžia jiems pasvirti į posūkio pusę, todėl darant manevrą transporto priemonė tampa daug stabilesnė.

Šiuos triračius galima įkrauti elektromobilių stotelėse, o su viena įkrova nuriedėti net 200-us kilometrų.

„Maksimalus greitis 50 km/val., miesto sąlygomis tai sočiai tokiu greičiu važinėti, pagrinde jis skirtas malonumui, o ne lakstymui, tai čia ne greičio miegėjams, o daugiau ką... turi autopilotą, ko neturi net motociklai kai kurie“, – galimybes vardijo panevėžietis.

Panevėžietis Rimantas, išbandęs Sigito triratį, taip juo susižavėjo, kad paprašė sukonstruoti ir jam. Tiesa, vyras pageidavo šiek tiek kitokio – lėtesnio ir pritaikyto specialiai pagal jo poreikius.

„Visapusiškai atitiko mano svajones, neaukštas,lengvas, grietis normalus, jeigu lygia vieta važiuoji žmonių nėra 25 km/val. normalus greitis. Su mašina neprivažiuosi pavyzdžiui prie upių, kur yra takai visi dviračių, o su šituo visur. Aš jau tiek pravažiavau, kad aš pėsčias jau tiek nebepaeičiau“, – įspūdžiais dalijosi triračio savininkas R. Labunskas.

Rimantas sako, kad įsigijęs triratį nebeįsivaizduoja kitos transporto priemonės. Atsisakė ir dviračio, ir automobilio.

„Norit galit minti ir norit galit su elektra, pamini, jeigu nėra žmonių, lygus kelias, gali pamint, jei atsibodo nemint, bet žinot prie gero greit pripranti. Visą gyvenimą su mašinom pravažinėjau, o dabar man jau vien įlipt į ją, ypač senesnės mašinos, žinot tas pats, kas naktį į šaltą vandenį brist“, – sakė triračio savininkas.

Sigitas šias vienetines transporto priemones sukonstruoja vos per kelis mėnesius. Planuose – ir dviviečiai triračiai, kad pasivažinėti miesto gatvėmis vyrai galėtų kartu su žmonomis.