Eismas

2020.08.10 21:05

Pasienyje su Lenkija pareigūnai rengs patikrinimus, tokius pat žada ir savaitgalį visoje Lietuvoje

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.08.10 21:05

Vidaus reikalų ministerija (VRM) žada, kad dėl Lenkijoje išaugusio COVID-19 atvejų skaičiaus pasienyje su Lietuva bus atliekami patikrinimai. Sustiprinus pajėgas sugriežtintos patikros bus vykdomos ir ateinantį Žolinės savaitgalį visoje Lietuvoje.

Rugpjūčio 10-ąją Lietuva į koronaviruso paveiktųjų sąrašą įtraukė dar penkias valstybes: Nyderlandus, Turkiją, Islandiją, Kiprą ir kaimyninę Lenkiją. Pastarosios pasienyje su Lietuva planuojamas intensyvesnis pareigūnų darbas, rengiamasi vykdyti patikrinimus.

„Pasienyje su Lenkija yra atliekami ir bus atliekami pasirinktiniai tikrinimai. Valstybėje paskelbta ekstremali padėtis, todėl visos tarnybos dirba sustiprintu režimu“, – rašoma LRT.lt pateiktame VRM komentare.

Ministerija neįvardija, kokie konkrečiai patikrinimai bus vykdomi, tačiau gyventojai turėtų išlikti sąmoningi ir laikytis paskelbtų taisyklių atvykę tiek iš Lenkijos, tiek iš kitų šalių.

Kaip pirmadienį LRT.lt sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, atvykstantiesiems iš Lenkijos numatomos išimtys, kam nereikės izoliuotis, tačiau pabrėžiama, kad visi atvykstantieji per 12 valandų nuo atvykimo turės užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtas anketas.

UŽSIREGISTRUOTI PRIVALOMA:

• visiems, atvykusiems (ir tranzitu) iš paveiktų šalių bet kokiu transportu;

• užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių (ne ES / EEE) bet kokiu transportu;

• visiems, atvykusiems iš užsienio oro ir jūrų transportu (atvykusiems žemės transportu – rekomenduojama).

IZOLIUOTIS 14 DIENŲ NUO ATVYKIMO DIENOS PRIVALOMA:

• visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių;

• užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Kaip registruotis:

1) Internetu prieš atvykstant. Tokiu atveju atvykimo vietoje (oro ar jūrų uoste) NVSC specialistui pateikite registracijos patvirtinimą arba atspausdintą užpildytą anketą.

2) Pildyti popierinę anketą atvykimo vietoje (oro, jūrų uoste).

3) Atvykus sausumos transportu privaloma per 12 valandų užsiregistruoti internetu.


Ministerija įspėja, kad izoliuotis privalančius asmenis akylai prižiūri ir prižiūrės policijos pareigūnai bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pareigūnai.

Griežtesnė kontrolė šalyje

Ateinantį Žolinės savaitgalį VRM žada akylesnę ir griežtesnę kontrolę šalies viduje. Judėjimas esą nebus varžomas, tačiau bus rengiamos specialios patikros, kurias vykdys gausios pareigūnų pajėgos.

„Policija artėjantį savaitgalį dirbs sustiprintos parengties režimu ir atliks papildomas patikras“, – komentavo ministerija.

Gyventojai raginami būti sąmoningi, laikytis nustatytos tvarkos.