Eismas

2020.08.09 16:33

„Sony“ ambicijos sukurti automobilį virto realybe – pirmasis gamintojo kūrinys išriedėjo į gatves

LRT.lt2020.08.09 16:33

Automobilių entuziastams sunku pasakyti, kokios buvo „Sony“ užmačios, kuriant šį aptakų elektromobilį, tačiau su kiekviena diena jis tampa vis labiau laukiamas.

Taip labai apibendrintai būtų galima išskiri pagrindinius elektronikos giganto bandymo patekti į automobilių rinką etapus. Pirmas žingsnis – sukelti ažiotažą, pristatant elektromobilį viename svarbiausių automobilių pramonės renginių pasaulyje. Antras žingsnis – grįžti atgal į Austriją ir pusę metų ten užsidarius tylėti. Trečias žingsnis – dar kartą sukelti visuotinį ažiotažą, išplatinus trumputį vaizdo įrašą, iš kurio paaiškėja, kad automobilis buvo pergabentas į Tokiją.

Naujausiame „Sony“ išplatintame vaizdo įraše matome po Tokiją važinėjantį automobilį ir žmones (greičiausiai „Sony“ inžinierius) su susidomėjimu jį apžiūrinėjančius. „Sony“ teigia, kad naujasis bendrovės kūrinys „šiuo metu yra tobulinamas, kad dar šiais metais jį būtų galima išbandyti viešuose keliuose“, tad tikimės, kad neilgai trukus sulauksime dar vieno užkoduoto pranešimo.

„Sony“ šį projektą įgyvendina kartu su partneriais, tarp kurių ir „Magna Steyr“, ir kol kas nepateikė jokios oficialios informacijos apie tai, kada galėtų būti pradėta „Vision-S“ gamyba. Po CES „Sony“ teigė ketinantys pradėti bandymus dar šiais metais, tačiau nepateikė jokios detalios informacijos, išskyrus tai, kad šis prototipas „iliustruoja mūsų ateities mobilumo koncepciją“.

„Vision-S“ sukurtas ant visiškai elektrinės platformos, kuri gali būti pritaikyta įvairiems automobilių kėbulams, įskaitant kupė, sedanus ir padidinto pravažumo automobilius. Nors detalios informacijos apie baterijų paketą iki šiol nebuvo pateikta, „Sony“ yra užsiminę, kad 2350 kg sveriančiame automobilyje sumontuota dvigubo motoro sistema, išjudinanti jį nuo 0 iki 100 km/val. vos per 4,8 sekundės ir leidžianti išvystyti maksimalų 240 km/val. greitį. „Sony“ taip pat yra prasitarę, kad automobilyje sumontuoti net 33 jutikliai, įskaitant radarą, lidarą ir kameras.

Dešimtmečius „Sony“ sąsajos su automobilių pramone dažniausiai apsiribodavo transporto priemonėse montuojamų stereo sistemų gamyba. 2014 m. bendrovė pranešė pradėsianti bepiločiams automobiliams gaminti vaizdo jutiklius, „viršijančius žmogaus akies matymo gebėjimus“. Tuomet nieko nebuvo užsiminta apie bepiločio automobilio kūrimą. Pasirodo, kartais pasakyti mažiau yra pasakyti daugiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt