Eismas

2020.08.07 21:05

Įsėdus į „Bolt“ klientei teko mokėti dar nepradėjus kelionės – bendrovė ragina nenustebti

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.08.07 21:05

Ar jums buvo taip nutikę, kad už kelionę namo susimokate dar net nepajudėjus pavežėjo automobiliui? Pinigai gali būti nuskaityti prieš kelionę ar jos metu, o tai ilgamečius „Bolt“ keleivius stebina.

Į LRT.lt kreipusis ilgametė „Bolt“ klientė Osvidija tikino nustebusi, kai pinigai nuo jos sąskaitos buvo nuskaičiuoti dar neprasidėjus kelionei. Jai kilo klausimas: kaip galima mokėti iš anksto, jei nėra aišku, kiek tiksliai truks kelionė, be to, jei dėl spūsčių ji bus ilgesnė, nei planuota, ar pinigai bus nuskaičiuoti antrąkart?

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius teigia, kad yra kelios priežastys, kodėl pinigai gali būti nuskaičiuoti iš anksto, viena jų – autorizacijos mokestis.

„Autorizacijos mokestis dažniausiai taikomas, kai kliento mokėjimo kortelė baigia galioti (liko 1 mėn.), jeigu klientas nesinaudojo mūsų paslaugomis ilgiau negu 6 savaites, jeigu pridedama nauja kortelė, taip pat jei kortelėje nėra pakankamai lėšų. Tokiu atveju kitą kartą užsisakius mūsų paslaugas sistema taikys autorizacijos mokestį ir rezervuos numatomą kelionės kainą“, – LRT.lt sakė bendrovės vadovas ir pridūrė, kad mokesčio taikymas trunka apie minutę.

Anot jo, kai kuriais atvejais pinigai už kelionę gali būti nuskaityti du kartus, tačiau klientus ragina nesutrikti, esą du kartus už kelionę mokėti nereikia, dar kartą pinigai nuskaitomi, jei kelionė trunka ilgiau. A. Pacevičius sako, kad gali susidaryti įspūdis, jog buvo atliktas dvigubas nuskaitymas, jeigu kelionės kaina, palyginti su išankstine, kurią klientas patvirtino užsisakydamas paslaugą, pakito dėl trukmės, ilgesnio maršruto, papildomų nenumatytų stotelių.

„Tarkime, sistema rezervavo išankstinę kelionės kainą – 3 eurus, tačiau kaina pakilo (dėl kažkurios iš minėtų priežasčių) iki 4 eurų. Tuomet keleivis mato 3 eurų rezervaciją (ją, pakitus kainai, iš karto atšaukiame) ir 4 eurų galutinę nuskaitytą sumą. Keleiviui gali pasirodyti, kad už kelionę nuskaičiuota dvigubai, tačiau taip nėra. Autorizacijos mokestis, vos patvirtinus galutinę kelionės kainą, iš mūsų pusės atšaukiamas“, – tikina jis.

Kada autorizacijos mokestį grąžins bankas, priklauso nuo banko taisyklių, teigia A. Pacevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt