Eismas

2020.08.06 19:40

Ruošiamasi atšaukti beveik 1 mln. „Chrysler“, „Fiat“ ir „Jeep“ automobilių

LRT.lt2020.08.06 19:40

„Fiat Chrysler Automobiles“ mašinose montuojamame 2,4 litro darbinio tūrio „Tigershark“ variklyje pastebėta per didelių emisijų problema, kurią gamintojas šiuo metu sprendžia kartu su JAV aplinkos apsaugos agentūra (EPA), rašo „Car and Driver“. 

Gali būti, kad „Fiat Chrysler Automobiles“ (FCA) teks atšaukti beveik 1 mln. automobilių, kuriuose sumontuotas šio gamintojo 2,4 litro darbinio tūrio „Tigershark“ variklis. Remiantis neseniai JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) pateiktais bendrovės dokumentais, dėl leistinas normas viršijančių variklio emisijų gali būti atšaukti „Chrysler 200“, „Dodge Dart“, „Fiat 500X“ ir „Jeep Cherokee“, „Compass“ bei „Renegade“ modeliai.

FCA atstovas leidiniui „ Car and Driver“ teigė, kad šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiaujama su JAV aplinkos apsaugos agentūra ir Kalifornijos oro išteklių valdyba. Automobilių gamintojas nepatikslino, kurių markių, modelių ar laidos metų automobiliams, komplektuotiems su „Tigershark“ varikliu, būtų taikomas atšaukimas, tačiau paaiškino, kad „automobiliams senstant, kai kurie jų, priklausomai nuo važiavimo ciklo ir ridos, ima viršyti eksploatuojamoms transporto priemonėms taikomus emisijų reikalavimus“.

Daugiau informacijos apie galimą atšaukimą bus pateikta po to, kai bendrovė baigs „testavimo programas, ieškant galimo problemos sprendimo“ ir gaus EPA bei CARB leidimą tą sprendimą taikyti. Bendrovė pabrėžia, kad tai nėra su saugumu susijusi problema.

SEC pateiktuose dokumentuose dėl šios problemos rašoma, kad FCA „gali inicijuoti jų atšaukimo iš rinkos kampaniją. Šiuo metu kol kas negalime patikimai įvertinti galimybės, kad bus patirtos materialinės išlaidos, ar apskaičiuoti tokių išlaidų ribas“.

Be to, neseniai Mičigane ir Kalifornijoje pateiktuose kolektyviniuose ieškiniuose teigiama, kad „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“ ir „Jeep“ automobiliuose sumontuotas „Tigershark“ variklis gali naudoti tepalą greičiau nei įprasta ir netikėtai užgesti bevažiuojant. Ieškiniai susiję konkrečiai su 2015-2016 m. laidos „Chrysler 200“, 2013-2016 m. laidos „Dodge Dart“, 2016-2020 m. laidos „Fiat 500X“, 2014-2020 m. laidos „Jeep Cherokee“, 2017-2020 m. laidos „Jeep Compass“ ir 2015-2020 m. laidos „Jeep Renegade“ modeliais. FCA teigia, kad šie ieškiniai neturėtų būti siejami su šiuo metu tiriamomis emisijų problemomis.

Norėdami sužinoti, ar jų automobilis ateityje gali patekti į atšaukiamų transporto priemonių sąrašą, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“ ir „Jeep“ savininkai šią informaciją gali pasitikrinti Nacionalinės greitkelių eismo saugumo administracijos (NHTSA) atšaukiamų automobilių tinklalapyje arba „Mopar“ internetinėje svetainėje.

Parengė Paulius Vaitekėnas