Eismas

2020.08.06 10:05

„Bridgestone“ sukūrė padangas, kurios mažina CO2 išmetimą į aplinką

LRT.lt2020.08.06 10:05

Padangų gamintojas „Bridgestone“ sukūrė naujos technologijos padangas „Turanza Eco“, kurias pritaikė elektromobiliui „Volkswagen ID.3“ . Padangos unikalios tuo, kad jų gamybos procesas yra daug tvaresnis, o jas naudojantys automobiliai sumažina anglies dvideginio išmetimą į aplinką. 

Padangos sukurtos naudojant inovatyvią technologiją „Enliten“, kurią pritaikius gamybos procese sunaudojama 2 kg mažiau žaliavų. Taip pat jos yra 20 proc. lengvesnės ir turi 30 proc. žemesnį pasipriešinimą riedėjimui nei įprastos vasarinės aukščiausios klasės padangos. Todėl sumažinamas automobilio išmetamo CO2 kiekis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vienas iš mūsų pagrindinių tikslų – kartu su partneriais kurti išmaniosiomis technologijomis paremtus tvarius sprendimus (...), o dėmesys aplinkosaugai kuria pridėtinę vertę visuomenei“, – teigė Mark Tejedor, „Bridgestone EMIA“ viceprezidentas.

Kuriant naujos kartos padangas buvo siekiama tokios automobilio komplektacijos, kuri maksimaliai pagerintų važiavimo patirtį šlapiame ir sausame kelyje, stabdymo galimybes bei kuo ilgiau tarnautų vartotojams.

Padangoms buvo keliami aukščiausi tvarumo standartai ir siekis sumažinti pasipriešinimą riedant. Šis faktorius ypatingai svarbus, nes tai yra vienas pagrindinių veiksnių, mažinančių degalų ir baterijos energijos naudojimą.

„Turanza Eco“ turi specialią technologiją, kuri užtikrina laikiną oro išlaikymą padangos pradūrimo atveju.

Padangas „Bridgestone“ sukūrė naudodami skaitmeninę ir, svarbiausia, proceso tvarumą užtikrinančią sistemą „Virtual Tyre Development“. Ji leidžia padangas pritaikyti konkrečiam automobilio modeliui, pirmiausiai jas „išmėginti“ virtualiai ir tik vėliau pradėti gamybos etapą.