Eismas

2020.08.06 14:33

„Audi“ reklama su bananą rankoje laikančia maža mergaite sukėlė pasipiktinimą internete

LRT.lt2020.08.06 14:33

Vokiečių automobilių gamintojas „Audi“ atsiprašė už reklamą, vaizduojančią mažą bananą valgančią mergaitę, kuri stovi atsirėmusi į aukštos klasės automobilį, po to, kai šis vaizdas socialiniuose tinkluose iššaukė nemenką kritikos bangą, rašo BBC.

„Mes jus girdime ir norime tiesiai šviesiai pasakyti: vaikai mums rūpi, – rašė „Audi“ savo „Twitter“ paskyroje. – Nuoširdžiai atsiprašome už šią nejautrią idėją ir patikiname, kad ateityje ji naudojama nebus.“

Kritikai teigia, kad vaiko poza „provokuojanti“ ir pavojinga gyvybei.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad vairuotojas negali matyti tokia poza stovinčio į radiatoriaus groteles atsirėmusio vaiko.

Buvo ir tokių, kuriems šis vaizdas pasirodė seksualiai dviprasmiškas, nes bananai ir sportiniai automobiliai dažnai pasitelkiami kaip vyriškos aistros simboliai.

Virš šio paveikslėlio puikuojasi „Audi“ šūkis: „Lai jūsų širdis plaka greičiau – visais aspektais“.

Bendrovė teigia atliekanti tyrimą, kaip šis reklaminis plakatas apskritai galėjo būti paviešintas.

Gegužę Vokietijos automobilių pramonės gigantas „Volkswagen“, kuriam priklauso „Audi“, buvo įsivėlęs į panašų ginčą socialiniuose tinkluose. Naujoje jų reklamoje matėsi tamsiaodis vyras, kurį, skambant linksmai foninei muzikai, stumdė baltaodės moters rankos, kol galiausiai nustūmė tolyn nuo naujojo „Golf“.

Bendrovės tinklalapyje pateiktoje pilnoje „Audi RS 4“ reklamos versijoje šis modelis pristatomas kaip šeimos automobilis – toks greičiausiai, ir buvo kontraversiškos „Twitter“ pasirodžiusios mergaitės su bananu nuotraukos kontekstas.

Po „Audi“ atsiprašymu Jane Bradford parašė: „Lai jūsų širdis plaka greičiau – visais aspektais? Į sportinę mašiną atsirėmusio vaiko su bananu burnoje nuotrauka yra labai bloga – VISAIS aspektais“.

Internautė Shiri@home pridėjo: „Maža mergaitė su falo simboliu rankoje. Žinoma, tiesiog super...“

O DjBeeTee rašė: „Susumuokime: raudona = erotika, sportinis automobilis = potencijos simbolis, gyvūnų raštais išmarginta mini suknelė = seksualinis potraukis, bananas = falo simbolis. Bet, žinoma, visa tai tik sutapimas...“

Tačiau šiems komentarams atsikirto inžinierius ir tinklaraštininkas Markas Kreuzeris: „Hm, man žinutė visiškai aiški: „Audi RS4“ = šeimos automobilis. Jūsų dukra priverčia širdį greičiau plakti, tą patį daro ir RS4. Ir viena, ir kita, žinoma, yra super.“

Parengė Paulius Vaitekėnas