Eismas

2020.08.05 11:31

Šiauliuose viršyti greitį bus legalu – savaitgalį mieste vyks traukos lenktynės

LRT.lt, Etaplius.lt2020.08.05 11:31

Šį savaitgalį Šiauliuose startuos pirmosios legalios automobilių traukos lenktynės, vadinamos „Dragu“. Šiaulių miesto policijos pareigūnams teko ne kartą kovoti su greičio mėgėjais, nelegaliai rinkdavusiais Zokniuose esančiame apleistame oro uoste. Tačiau šią savaitę Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius oficialiai paskelbė, jog leidimas traukos lenktynėms yra išduotas.

Iki šiol pagrindinė tokių lenktynių problema buvo ta, jog jose nebuvo užtikrinamas žiūrovų ir dalyvių saugumas. Dar 2014 metais nelegalių lenktynių metu įvykusi avarija baigėsi tragiškai, tačiau adrenalino entuziastų tai neišgąsdino ir lenktynės Zoknių teritorijoje buvo rengiamos toliau.

Vis dėlto šiuo metu yra teigiama, jog renginio organizatoriai jau išpildė visus saugumo reikalavimus ir nesklandumų neturėtų kilti. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vinco Urbonavičiaus teigimu, saugumo reikalavimai tenkino ir policiją, ir priešgaisrinės apsaugos tarnybą.

Be to, renginio organizatorių pateiktą Drago lenktynių schemą jau patvirtino ir Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF). Tad spaudos konferencijos metu administracijos direktoriaus pavaduotojas drąsiai išreiškia viltį, jog renginys praeis saugiai ir baigsis laimingai.

Varžybų vieta – LEZ teritorijoje

Pirmosios legalio varžybos vyks LEZ teritorijoje, Aviacijos gatvės gale. V. Urbonavičius sako, jog kitos vietos pasirinkimo alternatyvos nebuvo svarstomos, nes trasa yra pakankamai atokioje vietoje bei turi tinkamą apšvietimą.

Problemų nesudarė netgi faktas, jog netoli minėtos trasos veikia įvairios įmonės. Teigiama, jog renginio organizatoriai gavo aplinkinių įmonių sutikimus rengti automobilių lenktynes būtent šioje vietoje ir nesklandumų nebus.

„Tai buvo vienas iš savivaldybės prašymų suderinti renginio organizavimą su įmonėmis ir šalia esančiu oro uostu, kad renginio metu nebūtų paralyžiuota jų veikla“, – teigė V. Urbonavičius.

Finansais pasirūpino organizatoriai

Kalbant apie finansinį renginio aspektą, spaudos konferencijos metu buvo pranešta, jog Šiaulių miesto savivaldybei šis renginys nekainuos.

Visą finansinę atsakomybę prisiima Drago organizatoriai, kurie rūpinasi apsauga, švaros palaikymu bei aplinkos sutvarkymu po renginio.

Teks saugotis ne tik automobilių, bet ir viruso

Turbūt daugumai žmonių, kurie ketina dalyvauti Drago lenktynėse, kyla klausimas, kaip bus laikomasi saugumo esant koronaviruso grėsmei. Teigiama, jog organizatoriai privalo riboti dalyvių skaičių, tad tikimasi, jog legaliose automobilių Drago lenktynėse dalyvaus ne daugiau kaip tūkstantis žmonių.

Žinoma didelė dalis saugumo priklauso ir nuo pačių renginio dalyvių, tad bus privaloma laikytis vieno metro atstumo, dėvėti apsauginę kaukę. Renginio organizatoriai primygtinai siūlo asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis ar turinčius kvėpavimo takų infekcijų, likti namie.

Vinco Urbonavičiaus nuomone, jei tiks teritorija, viskas vyks saugiai bei nebus apgadinimų, šis renginys galėtų tapti kasmetinis: „Reikia kuo daugiau renginių Šiauliuose.“