Eismas

2020.08.05 13:40

Neturi telefono – gali tapti zuikiu: viešajame transporte dingstant bilietams, keleiviai patiria nepatogumų

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.08.05 13:40

Kelioms dienoms į šalies didmiesčius atvykę žmonės susiduria su problema viešajame transporte – keliauti reikia, tačiau vienkartinio bilieto įsigyti iš vairuotojo neįmanoma. Dėl koronaviruso pandemijos atsisakius vienkartinių bilietų pardavimo viešajame transporte, kai kur jie gali ir visiškai nebesugrįžti. Tai kaip netapti zuikiu?

Lietuvos didmiesčiuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje situacija yra skirtinga. Vilniuje net ir pasibaigus karantinui bilietėliai ant viešojo transporto vairuotojų prietaisų skydelių negrįžo. Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovė Miglė Bielinytė LRT.lt tvirtina, kad toks bilietų pardavimo būdas nebuvo labai populiarus ir sudarė vos 3 proc.

„Perkant bilietą iš vairuotojo vidutinė kelionė mieste kainavo maždaug 35 proc. daugiau, lyginant su, pavyzdžiui, 30 minučių bilietu, kai pildoma Vilniečio kortelė ar perkamas bilietas m.Ticket“, – sakė specialistė.

Nors visuomenėje pasigirsta pasipiktinimų, kad miesto svečiams arba išmaniosiomis technologijomis nesinaudojantiems senjorams tampa sunkiau ir ne taip patogu įsigyti kelionės bilietus, įmonės atstovė tikina, kad yra nemažai alternatyvų įsigyti kelionės bilietą.

„Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Keleiviams rekomenduojame planuotis savo keliones iš anksto. Ketinantieji už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis savitarna https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma papildyti e. piniginę“, – bilietų įsigijimo galimybes vardijo M. Bielinytė.

Tačiau dėl pandemijos iš sostinės viešojo transporto dingę vienkartiniai bilietai gali ir nesugrįžti. „Susisiekimo paslaugos“ ieško naujų sprendimų, kaip klientai galėtų susimokėti už kelionę.

„Netolimoje ateityje Vilniaus mieste bus įdiegta nauja e. bilieto sistema, kuri, be įprastų bilietų įsigijimo būdų, suteiks galimybę transporto priemonėje įsigyti bilietą atsiskaitant banko kortele, taip pat ir kitas lanksčias galimybes keleiviams“, – planais dalijosi įmonės atstovė.

Užsikrėtus darbuotojams bilietai dingo iš Kauno viešojo transporto

Pasibaigus tris mėnesius trukusiam karantinui, keleiviai, kaip ir įprasta Kauno viešajame transporte, galėjo įsigyti vienkartinių bilietų iš vairuotojų. Liepos 24-ąją, padaugėjus užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejų Kauno apskrityje ir nustačius kelis užsikrėtimus įmonės viduje, vietos vežėjas nusprendė vėl nutraukti vienkartinių bilietų pardavimą viešajame transporte.

„Tie darbuotojai nėra vairuotojai, tačiau saugumo sumetimais nusprendėme atsisakyti bilietų prekybos viešajame transporte. Padarėme tai anksčiau, nei specialistai paskelbė rekomendacijas, kuriose nurodoma, kad jei yra galimybė, bilietai nebūtų parduodami“, – pasakojo UAB „Kauno autobusai“ direktorius Mindaugas Grigelis.

Jis pastebėjo, kad daliai žmonių, pavyzdžiui, senjorams, bilietų dingimas iš viešojo transporto yra tikras praradimas, tačiau reikia kažką aukoti dėl sveikatos.

„Problemų kyla, ypač tiems, kurie neturi išmaniojo telefono. Yra programėlė „Žiogas“, kurioje galima įsigyti kelionės bilietų, taip pat el. bilietas, kurį galima papildyti norima pinigų suma. Nors ir kyla nepatogumų, tačiau svarbiausia – sveikata“, – kalbėdamas su LRT.lt pabrėžė bendrovės direktorius.

Klaipėda atsisakyti nežada

Sveikatos apsaugos ministerijai pateikus rekomendacijas vežėjams, Klaipėdos vežėjas atsižvelgė, kad bilietais neprekiauti viešajame transporte yra tik rekomendacija, ir kol kas jų atsisakyti nežada.

„Esame aptarę situaciją, kada atsisakytume vienkartinių bilietų pardavimo viešajame transporte. Jei taip ir nutiks, vienkartinių bilietų galima įsigyti kioskuose, be to, yra el. bilietas, kurį galima papildyti internete, taip pat yra mobilioji programėlė, todėl sunkumų kilti neturėtų“, – sakė VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Andrius Samuilovas.