Eismas

2020.08.04 20:21

Klaipėdoje su paspirtukais siautėja nepilnamečiai: nuomojasi pasinaudodami tėvų duomenimis

Paulius Selezniovas, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2020.08.04 20:21

Visoje Klaipėdos apskrityje kelių policijos pareigūnai stiprina eisme dalyvaujančių dviratininkų kontrolę. Tokių priemonių prireikė stebint nedžiuginančią statistiką – šiemet išaugo įskaitinių eismo įvykių, kuriuose sužeidžiami dviratininkai ir paspirtukininkai, skaičius.

Šiemet Klaipėdos apskrityje jau įvyko 20 įskaitinių eismo įvykių, kuriuose nukentėjo dviratininkai. Praėjusiais metais per tokį laikotarpį tokių nelaimių registruota 12. Šiemet vienas dviratininkas eismo įvykyje žuvo. Pernai žuvusiųjų nebuvo registruota.

Uostamiesčio pareigūnai sunerimę dėl ženkliai išaugusio tokiuose įvykiuose nepilnamečių skaičiaus. Pernai buvo sužaloti du, o šiais metais jau devyni nepilnamečiai. Pareigūnai primena, kad dviratininkais yra laikomi ir elektriniais paspirtukais važiuojantieji. Būtent šios transporto priemonės ir patenka į eismo įvykius.

Klaipėdos kelių policijos vadovas Mindaugas Džermeika sako, kad nepilnamečiai gali nevaržomai išsinuomoti paspirtukus, dalyvauti eisme, apie tai net nežinant jų tėvams.

„Vis labiau populiarėja elektriniai paspirtukai. Didmiesčiuose atsirado „Bolt“, kuri viešose erdvėse palieka vis daugiau paspirtukų. Parsisiuntus aplikaciją, tą paspirtuką išsinuomoti galima bet kam“, – sako uostamiesčio kelių policijos vadovas.

Pasak jo, nepilnamečiai dažniausiai pasinaudoja tėvų turimais duomenimis, sėkmingai užpildo reikiamus aplikacijos laukus ir naudojasi tokiomis paslaugomis. Pareigūnas pastebi, kad tokie eismo dalyviai, o ir dviratininkai, dažniausiai nepaiso taisyklių kirsti sankryžą su važiuojamąja kelio dalimi bei nevengia viršyti greičio. Jis taip pat primena, kad nepilnamečiai vengia dėvėti šalmus, transporto priemonė dažnai neturi atšvaito bei garsinio signalo.

Nepilnamečiai dažniausiai pasinaudoja tėvų turimais duomenimis, sėkmingai užpildo reikiamus aplikacijos laukus ir naudojasi tokiomis paslaugomis.

Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys klaipėdietis Saulius Ružinskas sutinka, kad elektrinių paspirtukų vairuotojai yra didelė problema, tačiau mato ir kitų bėdų Klaipėdoje. „Klaipėdos miesto savivaldybė neturi sisteminio dviračių takų plėtojimo. Net nėra žmogiškųjų išteklių, kurie tuo užsiimtų“, – tikina S. Ružinskas.

Pasak jo, daugybė gatvių miesto centre nėra pritaikytos dviračių eismui, tad dviratininkai ir paspirtukininkai priversti važiuoti bendrame eisme, kartu su autobusais.

Tuo tarpu užmiestyje pareigūnai susiduria su visai kitokia dviratininkų eismo įvykių priežastimi. „Rajoniniuose keliuose, kaimo vietovėse, pagrindinė eismo įvykių priežastis yra girtumas. Dažniausiai pagyvenę vyriškiai įpučia pusantros ar dvi promiles alkoholio“, – situaciją užmiesčio keliuose komentuoja Klaipėdos kelių policijos vadovas M. Džermeika.

Parengė Vismantas Žuklevičius.