Eismas

2020.08.04 13:27

Kelininkai įspėja apie atslenkančią galingą liūtį – neabejoja, kad gali būti užtvindytos Vilniaus gatvės

atnaujinta 14.16
LRT.lt, BNS2020.08.04 13:27

Meteo.lt duomenimis, šįvakar Lietuvą iš pietvakarių pasieks intensyvių kritulių frontas, vietomis kritulių kiekis sieks 4-6 mm per val. Dabartinės prognozės rodo, kad liūtis apie 16 val. pasieks Alytų, Marijampolę, apie 17 val. – Kauną ir Vilnių, toliau judės Ukmergės ir Utenos kryptimi, savo feisbuke pranešė „Grinda“.

Intensyviausi krituliai numatomi apie 20-21 val. Galimi eismo sutrikimai.

Kas daroma Vilniuje?

Šiuo metu Vilniuje vykdomi didžiuliai paviršinių nuotekų rekonstrukcijos darbai, tačiau kol darbai nebaigti, tikėtina, kad kai kurios gatvės gali būti užtvindytos. „Grinda“ informuoja, kad dėl to šiose miesto vietose budės ekipažai:

- ties T. Narbuto g. žemuma. Tikėtina, kad daugiausia lietaus gaus Pilaitė, Lazdynai, Karoliniškės, tad lietaus srautai garmės į liūdnai pagarsėjusią dirbtinai suformuotą žemumą T. Narbuto g.

- prie Konstitucijos pr. žiedinės sankryžos ir ties Geležinio Vilko-Žalgirio g. sankryža. Čia susikerta vandens srautai iš kelių didžiausių Vilniaus miesto lietaus nuotekų surinkimo baseinų (Šeškinė, Fabijoniškės, Baltupiai, Šnipiškės).

- Geležinio Vilko g. ties Tūkstantmečio viaduku. Čia patenka srautai ir nuo Tūkstantmečio g. (Pietinio aplinkkelio), ir nuo didelės dalies Vilkpėdės. Lietaus nuotekų sistemų pajėgumai čia labai riboti.

- Verkių-Lakūnų g. sankryžoje (ties Medžio centru). Lietaus nuotekų surinkimo pajėgumai čia taip pat labai riboti.

Šiose vietose žadama stebėti situaciją ir rengiamasi nukreipti eismą kitais maršrutais, jei to reikės.

Sinoptikai: audros nelaukiame, bet liūtis gali būti stipri

Sinoptikų teigimu, audrois nesitikima, tačiau kritulių skiačius gali būti nemažas.

„Su banguotu frontu keliauja intensyvesnių debesų zona, didžiojoje šalies dalyje sulauksime lietaus, o apie šalies vidurį jis bus jau stipresnis, intensyvesnis. Didžiausias numatomas kritulių kiekis – apie 15–20 milimetrų, (...) vietomis gali būti ir stipri liūtis“, – BNS sakė sinoptikas Paulius Starkus.

„Tačiau įspūdingos kažkokios audros nelaukiame“, – pridūrė jis.

Anot sinoptiko, lietus sustiprės antroje dienos pusėje, vakare.

„Lietus kils nuo pietvakarių, keliaus šiaurės rytų kryptimi. Didesnė tikimybė, kad stiprus lietus bus ruože nuo Marijampolės, Panevėžio link Kauno ir keliaus toliau. Dabartiniais duomenimis, Vilniuje taip pat turėtų būti lietaus, bet mažesni kiekiai“, – kalbėjo P. Starkus.