Eismas

2020.08.03 11:18

Į viešąjį transportą grįžus veido kaukėms, žadama sugriežtinta kontrolė, gali būti tvarkaraščių pokyčių

LRT.lt2020.08.03 11:18

Nuo rugpjūčio 1 d. autobusuose ir troleibusuose, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, vėl būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. Sostinės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ primena keleiviams taisykles viešajame transporte ir kokių pokyčių galima laukti ateityje.

Anot įmonės, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms, tiek stotelėse, tiek viešajame transporte prašoma laikytis saugaus atstumo, planuotis savo keliones pasirenkant mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones

„Net ir pasibaigus karantinui beveik visos dezinfekcijos, švaros, atstumo ir kitos priemonės viešajame transporte paliktos, jog užtikrintume maksimalų keleivių, vairuotojų saugumą. Apie apsauginių kaukių dėvėjimą keleivius nuolat informavome įvairiais kanalais – taip pat ir pačiose stotelėse esančiose švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, garsiniais pranešimais autobusuose ir troleibusuose, skatinome keleivius rūpintis savimi ir aplinkiniais.

Šiuo metu apie kaukių dėvėjimo, taip pat ir kitas higienos taisykles informuosime dar aktyviau, organizuosime ir viešojo transporto kontrolės akcijas. Didžiausių srautų stotelėse ir viešajame transporte kontrolieriai stebės situaciją, primins keleiviams, jog būtina dėvėti kaukes. Žinoma, tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo – ne tik viešajame transporte, o ir kitose uždarose viešose erdvėse“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė M. Gusarovienė.

Tiek stotelėse, tiek viešajame transporte keleivių prašoma laikytis saugaus atstumo, stengtis užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia stovinčiam. Jei keleiviai pastebi, kad autobusas ar troleibusas pilnas, rekomenduojama palaukti kitos transporto priemonės. „Susisiekimo paslaugos“ stebi keleivių srautus, ypač – piko metu, ir pagal galimybes koreguos tvarkaraščius, transporto priemonių talpą, jei to prireiks.

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietas. Jie nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų, o keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris.

Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e.piniginę.