Eismas

2020.07.28 19:18

Klaipėdos r. gyventojai išsigando bendrovės planų – įsigijo sklypą ir čia ketina perdirbti padangas

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.28 19:18

Klaipėdos rajono gyventojai išsigando bendrovės „Raguvilė“ planų: komunalines paslaugas teikianti bendrovė keliolika kilometrų nuo Klaipėdos esančiuose Šimkuose įsigijo sklypą ir esą planuoja perdirbti padangas. Bendrovės vadovas sako, kad padangos čia būtų tik smulkinamos, o ne deginamos. Tačiau gyventojai surinko parašus ir prašo savivaldybės bendrovės užmojus stabdyti.

Sodybą šalia apleisto aerodromo pasistačiusi moteris nesitikėjo, kad vieną dieną čia išdygs biokuro, smulkinto asfalto kalnai.

„Buvome labai nustebinti šitokia taršia veikla užsiimančios įmonės atėjimu, tikrai nesitikėjome, nes kaimas tikrai auga, norime plėtoti, daug yra šeimų su mažais vaikais. Krovimo metu visos dulkės eina mums, o garsas tai yra tragiškas“, – pasakoja Šimkų kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Guzenkova.

Gyventojai baiminasi, kad šią teritoriją įsigijusi bendrovė „Raguvilė“ planuoja čia perdirbti padangas.

„Sužinojome dar apie papildomas veiklas, kaip ir minėjau, atliekų skystų sandėliavimas, čia perdirbimas ar saugojimas, plius šita padangų perdirbimo įmonė“, – teigia D. Guzenkova.

Klaipėdos rajono gyventojai surinko per 700 parašų ir prašo savivaldybės pagalbos stabdyti bendrovės užmojus.

Klaipėdos rajono savivaldybė teigia, kad bendrovė „Raguvilė“ turi sklypą Dumpiuose ir padangas perdirbti norėjo ten.

„Taryba nepritarė tokios veiklos atėjimui į Dumpių kaimą, juolab mes turime iš Vyriausybės kanceliarijos rekomendaciją, kuria turime vadovautis, ir neleisti naujos, kvapus keliančios, taršios veiklos atsiradimui Dumpių teritorijoje. Padangų perdirbimas yra laikoma pavojinga veikla, mes tikrai į tai žiūrim labai kritiškai“, – dėsto Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Padangų gamyklos nepanoro ir Alytus, tad bendrovė aukcione nusipirko 3 hektarų sklypą Šimkuose. Čia „Raguvilė“ nori steigti būstinę: visoje Lietuvoje komunalines paslaugas teikianti bendrovė Šimkuose nori saugoti biokurą, suvaryti sunkiąją techniką – traktorius, ekskavatorius, turėti remonto dirbtuves, technikos angarus, nuotekų saugojimo talpyklas.

„Mūsų įmonė tvarko ir pavojingas atliekas, ir atliekas vežame, dirbame ir su „Fortumu“, turime ir patirties, ir aptarnaujame valymo įrenginius“, – supažindina „Raguvilės“ direktorius Virginijus Brazauskas.

Gyventojai įsibaiminę: Kretingalėje „Raguvilės“ planų išklausyti susirinko pilna Kultūros centro salė.

„Kokia oro tarša pas mus bus, mes nenorime gyventi su padangomis ir uostyti gumą šalia“, – sako Rūta.

„Kodėl negalima daryti kažkur laukuose, nusipirk, prašau, kodėl reikia tempti visą tą reikalą prie žmonių?“ – svarsto Mindaugas.

Pats Klaipėdos rajono meras gyvena vos už kelių kilometrų. Gamybinė ir sandėliavimo veikla toje teritorijoje galima – šiandien „Raguvilė“ nieko nepažeidžia.

„Kai buvome prieš kokį mėnesį susitikę su savininku, tai truputį kitus planus pristatė, o pasirodo, kad tą pačią dieną buvo pateikta jau paraiška kitai veiklai – sakyčiau, tikrai taip neturėtų verslas elgtis“, – mano Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Prieš mėnesį bendrovė paprašė Aplinkos apsaugos agentūros leidimo veiklai su padangomis. Bendrovės vadovas sako, kad čia tikrai nebus deginamos padangos, bet jas norima smulkinti.

„Tai, kas šiandien vyksta viešoje erdvėje ir būtent socialiniuose tinkluose, kad čia bus deginamos padangos – pavargome nuo to melo, čia to nebus, įmonė susitvarko visoms veikloms licencijas, bet mes nesakome, kad ne – galbūt“, – teigia „Raguvilės“ direktorius

Savivaldybė pateikė pastabų aplinkos apsaugos agentūrai dėl planuojamos veiklos, gali pasikartoti Dumpių situacija: gyventojams griežtai pasipriešinus padangų perdirbimo gamyklai, Taryba tokiai veiklai irgi nepritarė.

Žinios. Klaipėdos rajono gyventojai išsigando bendrovės „Raguvilė“ planų: žmonės kratosi minties gyventi šalia padangų perdirbėjų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt