Eismas

2020.07.20 10:04

Portugalas kėsinasi į planetos rekordą – aplink pasaulį važiuoja mažiausiu motociklu

LRT.lt2020.07.20 10:04

Portugalų motociklininko Andre Sousos kelionės aplink pasaulį tikslas yra pagerinti pasaulio rekordą. Dar vieną. Kaip rašoma Tarptautinėje rekordų knygoje, šis 24 metų vaikinas 2018 m. jau pagerino vieną rekordą, greičiausiai apkeliavęs Pietų Ameriką mažu motociklu. Šį kartą A. Sousos ambicijos nuo vieno kontinento išaugo iki viso pasaulio, rašo „Ride Apart“.

2020 m. liepos 12 d. A. Sousa leidosi į dar vieną nuotykį su viltimi pridėti dar vieną rekordą į savo kolekciją ir tapti pirmuoju motociklininku, apvažiavusiu Žemės rutulį mažu motociklu. Šį kartą jaunuolio kelionė truks dvejus metus, o pasirinktas maršrutas ves net 60 tūkst. kilometrų per 50 valstybių. O kaip mažasis motociklas? A. Sousa pasirinko vieną mažiausių ir patikimiausių rinkoje esančių modelių – „Honda Monkey“.

Keliautojo motociklas buvo šiek tiek patobulintas prieš ilgąją kelionę, pakeičiant išmetimo vamzdį ir pridedant papildomų žibintų, kurie padės susiorientuoti nepažįstamoje vietovėje tamsoje. Be šių nedidelių patobulinimų, motociklas taip pat aprūpintas visa kelionei reikalinga įranga. Tai nėra ištaiginga kelionė vien dėl galimybės pasipuikuoti nuotraukomis socialiniame tinkle „Instagram“, todėl A. Sousa neplanuoja sustoti prabangiuose restoranuose ar viešbučiuose.

Kad susikrautų visą reikiamą mantą, vaikinas pasinaudojo visomis įmanomomis motociklo gamintojų sudarytomis galimybėmis. Pirmas vaizdas kelia šypseną, nes kuprinės vos ne didesnės už patį motociklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt