Eismas

2020.07.18 15:57

Kelininkų darbas Vilniuje supykdė gyventojus – išasfaltavo ne visą gatvę ir išvažiavo

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.07.18 15:57

Sostinės Viršuliškių rajono gyventojai su nuostaba žvelgė į atnaujintą Tujų gatvę. Po rekonstrukcijos tarp važiuojamosios kelio dalies ir šaligatvio atsirado žvyro ruožas ir gyventojai puolė piktintis – darbas iki galo nepadarytas, o kelininkai išvažiavo. Tačiau miesto valdžia tikina, kad darbas padarytas, kaip planuota, o žvyro ruožas taip ir liks.

Gyventojai socialiniame tinkle atkreipė dėmesį, kad paliktas žvyro ruožas kelia nepatogumų, akmenys patenka ant važiuojamosios kelio dalies, kyla dulkės. Pastebėjimus jie išsakė „Tvarkau Vilnių“ paskyroje ir sulaukė atsakymo, kad toks sprendimas priimtas, nes toje vietoje nėra lietaus nuotekų sistemos.

„Siekiant pagerinti susisiekimą ir užtikrinti pėsčiųjų saugumą. Tujų gatvėje buvo įrengtas šaligatvis žaliojoje zonoje ir sutvarkytas gatvės kelkraštis į kurį suteka lietaus vanduo. To nepadarius, vanduo rinktųsi gatvės važiuojamojoje dalyje, o tas sukeltų nepatogumų vairuotojams ir pėstiesiems. Iki tol neturėjo pėsčiųjų jungties tarp Sugiharos ir Laisvės pr.

Taip pat buvo pagerintos ir gyventojų automobilių statymo galimybės. Jeigu anksčiau gyventojai automobilius statė ant žalios vejos, dabar gali juos statyti tvarkingai ant naujai įrengto kelkraščio. Tai tik laikinas sprendimas, nes kai tik Tujų gatvėje bus įrengtas lietaus nuotekų surinkimo tinklas, tuomet bus sutvarkyta ir gatvės kelio danga, ir panaikintas esamas kelkraštis“, – LRT.lt komentarą pateikė Vilniaus valdžia.

Tačiau kad toks sprendimas yra nedažnas ir neįprastas, tikina ir patys kelininkai. Nors minėtąją Tujų gatvę tvarkė ne savivaldybės įmonė „Grinda“, visgi pastarosios atstovas pastebi, kad toks sprendimas – retas kelininkų darbe.

„Tujų gatvės atveju, kadangi čia nėra įrengtas lietaus nuotekų surinkimo tinklas, pasirinktas gana netradicinis ir ne itin dažnai pasitaikantis sprendimas: šaligatviai įrengti ne vietoje kelkraščių, o už jų, žaliojoje zonoje – dėl to praplatėjo gatvė, tačiau ne važiuojamoji gatvės.

Kol paviršinių nuotekų surinkimo sistema neįrengta, sniego tirpsmo ir lietaus nuvedamas į gatvės pakraštį ir per biriąsias dangas susigeria į gruntą“, – pasakojo „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Jis priduria, kad ateityje numatyta Tujų gatvėje įrengti paviršinių nuotekų tinklą ir gatvę išasfaltuoti kaip įprasta, „nuo borto iki borto“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt