Eismas

2020.07.11 09:39

„Lamborghini“ kuria 4000 AG jachtą, kurią puoš superautomobilių detalės

LRT.lt2020.07.11 09:39

Automobilių gamintojas suvienijo jėgas su „Italian Sea Group“ ir kartu kuria „kišeninę“ jachtą plačiai atverti kišenes linkusiems pirkėjams, rašo „Car and Driver“.

„Lamborghini“ ir bendrovės „Italian Sea Group“ (savo laivų statykloje Viduržemio jūroje gaminančios „Admiral“ ir „Technomar“ jachtas) bendradarbiavimo vaisiaus bazinė kaina siekia 3 mln. eurų, tačiau akivaizdu, kad ji augs, kai pradėsite personalizuoti jachtos interjerą, užsisakysite violetinio atspalvio baldus ir „Gucci“ santechnikos įrangą.

Abu 24,2 litrų darbinio tūrio MAN V-12 dyzeliniai jachtos varikliai generuoja po 2000 arklio galių ir 6500 N/m sukimo momentą. Ribiniai rodmenys visai neprimena „Lamborghini“ – vos 2300 sūkių per minutę. 19 m ilgio, 5,5 m pločio, 24 t sveriančios jachtos maksimalus greitis siekia 60 mazgų. Tiems, kas įpratę viską matuoti antžeminiais matais, tai prilygsta 111 km/h. Kreiserinis greitis – 75,5 km/h. Abu šie skaičiai pakankamai konservatyvūs, ypač atsižvelgiant į tai, kad MAN tris tokius pačius variklius sumontavo į 30,5 m ilgio jachtą ir ji sugebėjo išvystyti 55 mazgų greitį. Be abejo, ji turėjo papildomą variklį, tačiau 30,5 m laivas yra kur kas didesnis nei 19 m.

Projektuodamas laivus „Technomar“ įkvėpimo semiasi iš automobilių – čia panaudoti ir „Sián FKP 37“ hibridinio superautomobilio priekiniai žibintai, ir „Lamborghini“ užvedimo mygtukas. Jachtos korpusas taip pat labai primena „Lamborghini“ kokpitą su dviem sėdynėmis, kurias supa beveik pusės hektaro dydžio denis.

Skaičius „63“ turi simbolinę reikšmę šiuo atveju – tai ir jachtos ilgis pėdomis, ir „Lamborghini“ įsteigimo metai, ir ketinamų pagaminti šio tipo laivų skaičius. Atsižvelgiant į tai, kad jachta kainuoja ne vieną milijoną dolerių, tai nėra toks jau mažas skaičius. Panašiu principu „Lamborghini“ galėtų paskelbti, kad pagamins „tik“ 4980 „Sián FKP 37“, nes toks yra šio modelio ilgis milimetrais.

Parengė Paulius Vaitekėnas