Eismas

2020.07.09 14:22

Skaudžioms avarijoms persikėlus iš užmiesčio į miestus – policijos perspėjimas eismo dalyviams

LRT.lt2020.07.09 14:22

Liepos 8 d., trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 62 eismo įvykius, 11-oje iš jų nukentėjo žmonės. Miestų gatvėse – 81,8 proc. įvykių (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – po 2, Šiauliuose, Kretingoje, Palangoje), esant šlapiai kelio dangai – 4 eismo įvykiai.

Sužeista 11 eismo dalyvių, tarp jų – 2 nepilnamečiai. Transporto priemonių susidūrimų – 5 atvejai, nuvažiavimai nuo kelio – 3, nukentėjo viešojo transporto (autobusų) 2 keleiviai, į 2 eismo įvykius pateko pėstieji, viename įvykyje dalyvavo motociklo vairuotojas (nepilnametis).

Po dešimtos ryto, sostinėje, Kareivių gatvėje, 53 metų vyras automobiliu „VW Passat“, įvažiuodamas į kiemą, kliudė šaligatviu ėjusią pėsčiąją. 58-erių moteriai sužeista koja, ji nuvežta į ligoninę.

Prieš vienuoliktą ryto, Palangoje, Kretingos gatvėje, atbulas važiuodamas automobilis „VW Touareg“, vairuojamas 30 metų vyro, kliudė į automobilių stovėjimo aikštelę, pirminiais duomenimis, iš už stovėjusio automobilio įėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 85 metų moteris.

Prieš vienuoliktą ryto, Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, 17 metų vaikino vairuojamas motociklas „Honda CBF 125M“ atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį automobilį „Mercedes-Benz E 220 CDI“, vairuojamą 50 metų vyro. Nukentėjo motociklo 17 metų keleivė (nuvežta į ligoninę).

Popietę, uostamiestyje, Taikos prospekte, iš stotelės išvažiuodamas autobuso „MAN“ 58 metų vairuotojas buvo priverstas stabdyti, kadangi į pirmąją eismo juostą, skirtą maršrutiniam transportui, persirikiavo automobilis „Mitsubishi Eclipse“, vairuojamas taip pat 58-erių vyro. Stabdant autobusui, salone pargriuvo stovėjusi keleivė. 86 metų moteris paguldyta į ligoninę.

Pavakarę, Kaune, K. Donelaičio ir A. Mickevičiaus gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, automobilis „Toyota Auris“, vairuojamas 25 metų vyro, susidūrė su iš kairės pusės tiesiai važiavusiu autobusu „Solaris Urbino 12, kurį vairavo 66 metų vyras. Nukentėjo viešojo transporto 24 metų keleivė, ji greitosios medicinos pagalbos automobiliu pristatyta į ligoninę.

Panevėžio rajone 2-uose įvykiuose nukentėjo vairuotojai. Popietę, Limeikių kaime, kelyje Anykščiai–Troškūnai–Panevėžys, esant šlapiai kelio dangai, tiesiame ruože į dešinę nuo kelio nuvažiavo automobilis „BMW 530D“. Sužeistas ir į ligoninę paguldytas 37 metų vairuotojas. Vakare, Gailiūnų kaime, kelyje Panevėžys–Skaistgiriai–Pušalotas, vairuojamo automobilio „Peugeot 806“ nesuvaldė 42 metų vyras, automobilis tiesiame ruože nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį (vairuotojas paguldytas į ligoninę).

Vakare (apie pusę aštuonių), Klaipėdoje, I. Simonaitytės gatvėje, į kairėn kieme sukusį automobilį „Mazda 6“, vairuojamą 23 metų merginos, atsitrenkė dviračiu važiavęs 6 metų berniukas. Vaikas po įvykio nuvežtas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį:

Vairuotojas privalo imtis visų būtinų priemonių savo, keleivių ir krovinio saugumui kelionės metu užtikrinti.

Asmenys, važiuojantys viešuoju transportu (autobusu, mikroautobusu, troleibusu), taip pat turi elgtis atsakingai. Laukiant stotelėje maršrutinio transporto, reikia stovėti toliau nuo važiuojamosios kelio dalies, šaligatvio krašto. Keleiviams įlipti (išlipti) iš transporto priemonės galima tik tada, kai ji visiškai sustoja. Viešajame transporte, jei yra laisvų vietų, reikia atsisėsti, stovint – abiem rankomis tvirtai laikytis už turėklų. Važiuojant kartu su mažamečiais, juos pasodinti ir atidžiai prižiūrėti. Vaikišką, neįgaliojo vežimėlį viešajame transporte pastatyti tam skirtoje vietoje ir jį prisegti saugos diržu.

Žūčių keliuose mažiau nei pernai

Šiemet šalies keliuose užfiksuoti 1397 eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo žmonės. Tai yra 93 eismo įvykiais mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu. Žuvusiųjų keliuose šiemet 6-iais, o sužeistųjų – 161 mažiau nei pernai.