Eismas

2020.07.08 13:59

Pristačius naują nežymėtą policijos automobilį – įspėjimas vairuotojams: įvardijo, kur patruliuos ir kokią įrangą naudos

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.07.08 13:59

Trečiadienį pristatytas Kauno rajono savivaldybės policijai padovanotas nežymėtas automobilis, juo patruliuos pareigūnai. Moderni įranga automobilyje padės pareigūnams matuoti įtariamojo kelių eismo taisyklių pažeidėjo greitį, nustatyti, ar automobilis yra apdraustas ir dar daugiau.

Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius LRT.lt sakė, kad automobilis į gatves galėtų išvažiuoti bet kada, tačiau pareigūnams dar reikia gauti leidimus bausti pažeidėjus, o tai gali užtrukti kelias dienas.

„Išvažiuoti galime kad ir dabar, tačiau negalėsime skirti baudų, todėl nutarėme šiek tiek palaukti“, – teigė V. Lukošius.

Jis praneša, kad naujasis nežymėtas policijos automobilis dažniausiai patruliuos Kauno apskrityje ir bus sutinkamas rajonuose, kuriuose kyla daugiausia avarijų, arba vietose, kur fiksuojami didžiausi kelių eismo taisyklių pažeidimo mastai.

„Įranga sumontuota Latvijoje. Kameros fiksuos ne tik transporto priemonių važiavimo greitį, bet ir supančią aplinką. Bus skenuojami valstybiniai numeriai, taip bus aiškinamasi, ar automobilis turi galiojančią techninę apžiūrą ir yra apdraustas“, – dėstė pareigūnas.

Nors naujasis policijos darbo įrankis modernus, tačiau, anot V. Lukošiaus, jis nėra pats moderniausias Lietuvoje.

„Manau, kad yra modernesnių policijos automobilių, tačiau šis bus moderniausias Kauno apskrityje ir vienas moderniausių Lietuvoje“, – pabrėžė jis.

Kauno rajono savivaldybė „Volkswagen“ markės automobilį policijai padovanojo maždaug prieš mėnesį. Tąkart Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikinasis viršininkas Elanas Jablonskas sakė, kad automobilis į gatves išvažiuos po to, kai jame bus sumontuota moderni įranga.

„Mūsų tikslas – didinti eismo saugumą Kauno rajono keliuose. Norime ir skatiname mūsų krašto gyventojus būti atsakingais vairuotojais, saugoti save ir kitus, nelikti abejingus akivaizdiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams. Šis automobilis bus dar viena priemonė šiems tikslams pasiekti“, – įteikdamas dovaną akcentavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.