Eismas

2020.07.08 10:45

Saudargas už greičio viršijimą tam tikrais atvejais siūlo bausti automobilio savininką, o ne vairuotoją

Skvernelis tikina, kad klausimas svarstytinas; atnaujinta 14.44
Lukas Blekaitis, ELTA2020.07.08 10:45

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Paulius Saudargas registravo įstatymo projektą, keičiantį atsakomybę dėl greičio viršijimo. Šiuo metu atsakomybė už greičio viršijimą yra numatyta pažeidimą padariusiam vairuotojui, o parlamentaras siūlo bausti savininką.

„Praktikoje pasitaiko, kad greičio viršijimą užfiksavus stacionariajai kelių eismo taisyklių pažeidimų fiksavimo įrangai, ne visuomet galima tiksliai identifikuoti transporto priemonę vairavusį asmenį. Piliečiai, stengdamiesi išvengti atsakomybės, ypač už didelį greičio viršijimą numatytų didelių baudų ar teisės vairuoti atėmimo, gali teigti, kad vairavo ne jie, nurodyti, kad vairavo Lietuvoje negyvenantys asmenys ar apskritai teigti, kad nežino, kas vairavo paskolintą automobilį.

Byloms atsidūrus teismuose, atsakomybės priskyrimas tampa komplikuotas bei yra gaišinamas valstybės institucijų darbo laikas. Nustačius atsakomybę, transporto priemonės savininkui procesas tampa aiškesnis ir paprastesnis bei įgyvendinamas atsakomybės neišvengiamumo principas. Šiuo atveju teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nebūtų taikomas“, – pranešime cituojamas P. Saudargas.

Trečiadienį Vyriausybėje premjeras Saulius Skvernelis įvertino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Pauliaus Saudargo įstatymo projektą, keičiantį atsakomybę dėl greičio viršijimo. Premjeras tikina, kad šis klausimas neišspręstas jau kelioliką metų, tačiau mano, kad toks pokytis būtų sveikintinas.

„Tokį pasiūlymą teikėme, kai aš dar dirbau policininku. Klausimas – svarstytinas, efektyvumo prasme gali būti naudingas. Jau dabar už kai kuriuos taisyklių pažeidimus bauda skiriama transporto priemonės valdytojui, o ne vairuotojui, pavyzdžiui nesusimokėjus už parkavimą ar kai greičio viršijimą užfiksuoja greičio matuoklis. Tačiau reikia atsižvelgti, kad už kai kuriuos kelių eismo taisyklių pažeidimus gresia teisės vairuoti atėmimas, todėl norint, kad toks siūlymas skintųsi į priekį, reikia atsižvelgti į tai“, – sakė S. Skvernelis.

Jei Seime būtų apsispręsta pritarti šiam įstatymo pakeitimo projektui, naujoji tvarka įsigaliotų nuo kitų metų.