Eismas

2020.07.02 19:30

Prie vairo su vicemeru: kaip atrodys kilpinis eismas sostinės senamiestyje ir kaip bus nustatomi pažeidėjai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.07.02 19:30

Nuo liepos 7-osios Vilniaus senamiestis vairuotojus pasitiks nauju eismo organizavimu. Sostinės valdžiai uždraudus senamiestį kirsti tranzitu, šioje miesto dalyje bus organizuojamas kilpinis eismas. Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas teigė, kad šis projektas – didelis iššūkis, ir atskleidė, kad tvarkai užtikrinti bus naudojamos vaizdo kameros, o rugpjūtį jos tik modernės.

TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS:

Pasivažinėjimas sostinės gatvėmis – kaip atrodys kilpinis eismas Vilniaus senamiestyje?

„Tai yra didelis iššūkis, nes Vilniaus senamiestis yra labai didelis ir perorganizuoti eismą nėra taip paprasta. Prie šio projekto dirbo daug žmonių, jie sprendė, kaip visa tai įgyvendinti, o dabar toliau dirbama, užtikrinant įgyvendinimą. Dabar yra dėliojami grafikai, šviesoforų veikimas gretimose gatvėse“, – tiesioginės LRT.lt transliacijos metu pasakojo Vilniaus vicemeras V. Mitalas.

Jis patikino, kad pačioje pokyčių pradžioje bus žmonių, kurie fiziškai budės gatvėse ir padės vairuotojams pirmosiomis dienomis nepasiklysti, nukreips vairuotojus tinkama linkme. V. Mitalo teigimu, jau pirmadienio dieną ir naktį planuojama pakeisti ženklinimą, pastatyti draudžiamuosius ženklus.

„Jau kitą savaitę bus panaudotos fizinės srautų atskyrimo priemonės – cementiniai bumbulai. Ten, kur reikės, jie bus naudojami gatvėms atitverti. Taip pat bus naudojami ženklai“, – pasakojo vicemeras.

Pažeidėjams išaiškinti bus naudojamos vaizdo kameros

Taisyklių pažeidėjus miesto valdžia žada auklėti baudomis, o pažeidimams fiksuoti bus naudojamos vaizdo kameros.

„Su policija esame sutarę dėl kamerų, kurios jau yra senamiestyje, panaudojimo, jos būtų naudojamos apsisaugoti nuo piktybinių pažeidėjų. Jei pačioje pradžioje žmogus vieną kartą nuvažiuos ne ten, tokių mes tikrai nepersekiosime ir nebausime, bet tie žmonės, kurie piktybiškai pažeidinės taisykles, susilauks baudų“, – dėstė V. Mitalas.

Vicemeras žada, kad rugpjūčio mėnesį planuojama testuoti visiškai automatizuotas kameras, kurios galės nuskaityti valstybinį numerį. Esą dar bus sprendžiama, kokiose zonose bus testuojamos naujosios kameros, tačiau, anot V. Mitalo, jos galės fiksuoti įvažiuojančius ir išvažiuojančius iš senamiesčio automobilius.

Pliažą planuoja panaikinti rugsėjį

Vicemeras paaiškino, kaip, įvedus kilpinį eismą, vykstant nuo Rotušės aikštės, pasiekti Lukiškių pliažą, nepažeidus kelių eismo taisyklių. Tai bus galima padaryti tik išvažiavus į Pylimo gatvę ir toliau tęsiant kelionę ja.

Ši informacija gali būti naudinga miestiečiams visą vasarą. V. Mitalas taip pat įvardijo, kada iš Lukiškių aikštės gali būti pašalintas paplūdimys.

„Aš manau, kad vilniečiai nusipelnė kūrybiško ir įdomaus poilsio. Mes darysime viską, kad pliažas išliktų visą vasarą. Panaikinti pliažą planuojama rugsėjo mėnesį“, – sakė vicemeras.

Kaip atrodys eismas senamiestyje?

Senamiesčio gyventojai bei lankytojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti senamiesčio, o turės išvažiuoti toje pačioje pusėje, kur ir įvažiavo. Iš viso atsiras keturios vadinamosios kilpos, sužymėtos skirtingomis spalvomis, – jose bus leidžiamas tik vienpusis eismas, praneša miesto valdžia.

Vilniaus senamiestis bus suskirstytas į 4-ias zonas: Trakų g. (žymima ruda spalva), Islandijos g. (žymima oranžine spalva), Subačiaus g. (žymima violetine spalva) ir Latako g. (žymima žydra spalva).

Kaip pranešama, pagrindiniai įvažiavimai bus Trakų, Islandijos, Subačiaus ir Latako gatvėse, o išvažiavimai – Visų Šventųjų, Klaipėdos ir Universiteto gatvėse. Į senamiestį bus įmanoma patekti ir smulkesnėmis gatvelėmis, tačiau visos jos priklausys vienai iš keturių kilpų.

Eismas bus reguliuojamas draudžiamaisiais kelio ženklais ir užtvarais.