Eismas

2020.06.30 15:13

„Regitros“ atstovas apie nusidriekusias eiles: situacija kaista, žmonės bando patekti į „laimingųjų būrelį“

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.06.30 15:13

Pirmadienį prasidėjusios spūstys prie Vilniaus „Regitros“ tęsiasi ir antradienį. Vien gyvose eilėse laukiančiųjų – dešimtys. Kur pas patogiau jaučiasi užsiregistravusieji iš anksto, taip jiems registracija atliekama prioritetine tvarka. „Regitros“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotojas tikisi, tačiau negarantuoja, kad pavyks aptarnauti visus norinčiuosius, tačiau pabrėžia, kad situacija karšta.

„Regitros“ apgultį paskatino nuo liepos 1-osios įsigaliosiantis vadinamasis taršos mokestis. Žmonės masiškai plūsta registruoti automobilius ir taip išvengti dažnu atveju kelis šimtus eurų galėsiančio atsieiti mokesčio.

„Didesnė dalis mūsų klientų suskubo paskutinėmis dienomis papulti į „laimingųjų būrelį“, kurie užsiregistruos automobilį be mokesčio“, – tiesioginės transliacijos metu LRT.lt pasakojo „Regitros“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotojas Gintautas Valutis.

Jis pabrėžė, kad prioritetas yra teikiamas užsiregistravusiems iš anksto, kuriems nereikia laukti milžiniškose eilėse. Tokių vietų per dieną yra apie 120, tačiau jų nebeliko jau prieš savaitę.

„Neatvykus užsiregistravusiesiems arba jei registracija truko greičiau, tada tokiu atveju dar priimame ir stovinčius gyvoje eilėje“, – sakė G. Valutis.

Filialo direktoriaus pavaduotojo teigimu, pastarosiomis dienomis klientų srautas išaugo trečdaliu. Jis pridūrė, kad nors pirmadienį ir pavyko aptarnauti beveik visus norinčiuosius, tačiau situacija yra karšta.

Paskutinė diena prieš taršos mokestį: sostinėje prie „Regitros“ vis dar driekiasi automobilių eilės

Tam, kad nereikėtų strigti eilėse, G. Valutis patarė Lietuvoje registruotų automobilių dokumentus tvarkyti internetu, taip esą būtų kur kas greičiau ir paprasčiau.

Specialistas paskaičiavo, kad vieno kliento aptarnavimas trunka apie 40 minučių. Į šį laiką įeina automobilio duomenų sutikrinimas, kuris užtrunka apie 20 min., ir registravimo procedūra, kuri trunka 15-20 min.

Liepos 1-ąją įsigaliojus vadinamajam taršos mokesčiui, G. Valutis spėja, kad srautas gali atslūgti.

„Kaip rodo mūsų portalo sistema, liepos pradžioje yra vietų registracijai. Tikimės, kad pirmomis dienomis bus atoslūgis, nes nemažai vairuotojų susitvarkė registracijos reikalus šiomis dienomis. O kaip bus toliaus – sunku prognozuoti“, – prognozavo jis.