Eismas

2020.06.30 10:39

Skvernelis apie nuo liepos 1-osios įsigaliosiantį taršos mokestį: tai pirmas žingsnis

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.06.30 10:39

Antradienį prieš Seimo posėdį premjeras Saulius Skvernelis įvertino nuo liepos 1-osios įsigaliojantį vadinamąjį taršos mokestį ir pabrėžė, kad tai – pirmasis toks žingsnis.

„Įvestas šitas mokestis praėjusiais metais ir įsigalioja liepos 1-ą dieną. Tai pirmas žingsnis, kalbant apie Lietuvos įsipareigojimus mažinti CO2 išmetamųjų dujų kiekį“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Kol parlamentarai gūžėjo į Seimo rūmus, vairuotojai toliau strigo spūstyse prie Lentvario gatvėje įsikūrusios „Regitros“. Paskutiniąją dieną prieš mokesčio įvedimą nusidriekė dar ilgesnės eilės nei pirmadienį.

„Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas pirmadienines eiles įvardijo kaip siurprizą, nes tokių eilių anksčiau nebuvo.

„Kaip ir visada, žmonės viską pasiliko paskutinei dienai. Įdomiausia, kad daliai eilėse stovinčių automobilių veikiausiai net nebūtų taikomas registracijos mokestis, nes tikėtina, kad ne visi yra tokie taršūs“, – pirmadienį LRT.lt pasakojo įmonės atstovas.
Pirmadienio vakarą „Regitra“ pranešė, kad darbuotojams pavyko aptarnauti visus atvykusiuosius, nors eilės ir buvo ilgos, tačiau paskutinieji klientai buvo įleisti po darbo valandų.

Kaip atrodys vadinamasis taršos mokestis?

Mokesčio dydis svyruos nuo 13,5 iki 540 eurų, jis priklausys nuo anglies dioksido (CO2) emisijos kilometrui dydžio. Būtų apmokestinami visi automobiliai, išmetantys daugiau kaip 130 gramų CO2 kilometrui.

Žemutinė mokesčio taikymo riba – 131–140 gramų CO2 kilometrui dyzeliniams, benzininiams ir dujiniams automobiliams. Dyzeliniams automobiliams mokestis būtų nuo 30 iki 540 eurų, benzininiams – nuo 15 iki 270 eurų, dujiniams – nuo 13,5 iki 243 eurų.

Už taršiausius dyzelinius automobilius, kurių CO2 emisija viršija 301 gramą kilometrui, reikėtų mokėti 540 eurų, už benzinu ir dujomis varomus automobilius – atitinkamai 270 ir 243 eurus. Už mažiausiai taršius dyzelinius automobilius tektų mokėti 30 eurų, už benzininius – 15 eurų, už dujinius – 13,5 euro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt