Eismas

2020.06.18 17:25

Seime – iš kiemų nutempiamų automobilių klausimas: lygino juos su šaldytuvais ir skalbimo mašinomis

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.06.18 17:25

Seime į priekį stumiasi įstatymo projektas, kuriuo ilgai užsistovėjusius nenaudojamus automobilius daugiabučių kiemuose galima būtų nutempti ir juos konfiskuoti. Ketvirtadienį po pateikimo Seime parlamentarai palaikė šį siūlymą.

Idėją palaikė 62 Seimo nariai iš 70 balsavusiųjų. Iš viso balsavimui buvo užsiregistravę 72 Seimo nariai.

„Įstatymo pakeitimas susijęs su sudegintais, sugedusiais, nenaudojamais automobiliais kiemuose. Tokių automobilių būna apie 20 proc. Vien Vilniuje tokių iškvietimų būna per 2 tūkst.“, – Seime tikino įstatymo projekto autorius Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausantis Mykolas Majauskas.

Anot jo, bendrojo naudojimo teritorijoje negalima palikti automobilio be ratų. Visų pirma savininkas gautų įspėjimą, antrą kartą – baudą. Trečią kartą savininkas gautų ne tik baudą, bet ir netektų automobilio, kuris būtų konfiskuojamas.

Bešeimininkės trasporto priemonės iki šiol buvo tiesiog išvežamos, tačiau M. Majauskas tikina, kad didžiausia problema yra ta, kad dauguma automobilių turi savininkus ir dalis jų piktybiškai neišveža transporto priemonių iš kiemų.

M. Majausko teigimu, tokios nenaudojamos trasporto priemonės ne tik užima vietą kiemuose, tačiau ir trukdo specialiajam transportui, kelia grėsmę gyventojams. Politikas nenaudojamą trasporto priemonę lygino su šaldytuvu kieme arba skalbimo mašina laiptinėje, kurių, anot jo, žmonės nelikę pasilikti ir šiuos daiktus išveža.

Savivaldybės esą gali nuskaityti, ar automobilis yra registruotas, draustas, ir taip nustatyti ar automobilis yra eksploatuojamas.

„Problema yra aktuali iš aštri. Pritarčiau ne tik šitam būdui, bet ir dar griežtesniam“, – nuomonę išreiškė Kęstutis Masiulis.

Remdamasis Teisės departamento išvadomis, seimo narys „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava tvirtino, kad šio siūlymo teisinis reguliavimas prieštarautų teisėkūros efektingumo, tikslingumo ir sistemingumo principams, kadangi automobilio išvežimas turi būti vykdomas Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatomis.

Patobulinti projektą siūlytų ir konservatorius Audronis Ažubalis.

„Pasisakau už tokį projektą, tačiau jis turi tam tikrų landų. Kas būtų, jei žmogus patenka į ligoninę, grįžta namo ir neranda automobilio? Jeigu tokį dalyką darome, tada reikėtų daryti labai preciziškai“, – Seime komentavo jis.

Dabar įstatymo pakeitimo projektas keliaus į komitetus, o į Seimą sugrįš rudens sesijoje.