Eismas

2020.06.17 14:57

Pėstiesiems perėjomis gali tekti dalintis su dviratininkais – Vyriausybė pritarė tokiai pataisai

atnaujinta S. Skvernelio komentaru 15.17
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.06.17 14:57

Dviratininkai artėja prie savo tikslo – leidimo kirsti gatvę per perėją nenulipus nuo transporto priemonės. Trečiadienį tokiai įstatymo pataisai Vyriausybė uždegė žalią šviesą.

Vyriausybėje šis klausimas sulaukė aršių diskusijų, tačiau buvo nuspręsta palaiminti siūlomą įstatymo pokytį.

Spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis tikino, jog toks įstatymo pakeitimas įneštų daugiau saugumo, nes ir dabar dviratininkai važinėja per perėjas, nors tai draudžia kelių eismo taisyklės.

„Naujas reglamentavimas įneštu daugiau saugumo. Dviratininkai prieš pėsčiųjų perėja turėtų sustoti, įsitikinti, kad yra saugu, kad netrukdo pėstiesiems ir tada pervažiuoti pėsčiųjų perėją"“, – žurnalistams sakė premjeras.

Jis pabrėžė, kad tol, kol nebus nuspręsta galutinai ir visos savivaldybės maksimaliai sužymės dviračių takus, kurie kerta pėsčiųjų perėjas, tol šitas siūlymas yra aktualus.

Anksčiau Susisiekimo ministerija buvo išreiškusi nepritarimą leisti dviratininkams važiuoti pėsčiųjų perėjomis nenulipus nuo dviračio. Esą tai būtų nesaugu pėsčiųjų atžvilgiu, o geresnė priemonė būtų dviračių pervažų įrengimas nei leidimas dviratininkams važiuoti per perėjas.

„Susisiekimo ministerija nepritaria projektu siūlomiems pakeitimams, nes jais norima leisti pėstiesiems skirtu eismo organizavimo elementu – pėsčiųjų perėja – naudotis dviratininkams, nors teisės aktuose yra numatytas analogiškas ir išskirtinai dviratininkams skirtas ir pasaulyje plačiai naudojamas eismo organizavimo elementas – dviračių pervaža“, – gegužę LRT.lt komentarą pateikė Susisiekimo ministerija.

Tačiau tai neįtikino premjero Sauliaus Skvernelio, kuris mano, kad įstatymo projekte yra numatyta pakankamai saugiklių, kurie užtikrintų, kad dviratininkai pėsčiųjų perėjomis važiuotų saugiai.

Kaip vieną iš saugiklių premjeras įvardijo įstatymo pataisos projekte numatytą punktą, kad dviratininkai privalėtų įsitikinti, jog kelią kirsti saugu, taip užtikrindami kitų eismo dalyvių saugumą.

Vyriausybei pritarus įstatymo pataisos projektui, kitą savaitę galutinį žodį tars Seimas.