Eismas

2020.05.29 11:15

Šią vasarą vykstantiesiems į pajūrį teks apsišarvuoti kantrybe – A1 kelyje greitį reikės mažinti kas kelis kilometrus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.29 11:15

Šiltėjant orams ir skaičiuojant paskutiniąsias dienas iki vasaros, vis daugiau žmonių susimąsto apie atostogas ir kelionę prie jūros. Tačiau panašu, kad šiemet kelionės gali trukti kur kas ilgiau, o vairuotojams prireiks daugiau kantrybės dėl grandiozinių kelio darbų kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda.

Įgyvendinant kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 10 iki 95 km projektą, po kurio atkarpa Vilnius–Kaunas taps magistrale, rekonstrukcija vykdoma 5 skirtinguose kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praneša, kad darbų pabaiga keturių rangos sutarčių numatoma 2021 m. gegužės mėn., vienos rangos sutarties – 2021 m. liepos mėn. Taigi šią vasarą keliaujantiems į pajūrį iš Vilniaus ir Kauno bei grįžtantiems atgal teks apsišarvuoti kantrybe.

Po rekonstrukcijos – didesnis leistinas greitis

Kelių direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus atstovas Evaldas Tamariūnas LRT.lt teigė, kad šiuo metu kelio atkarpose jau yra atlikti parengiamiegi darbai.

„Įrenginėjamos tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų, platinamas kelias, kad būtų galima įrengti greitėjimo ir lėtėjimo juostas, atliekami požeminių pėsčiųjų perėjų įrengimo darbai, sankryžų ir nuovažų įrengimo darbai, įrenginėjami atitvarai“, – darbų mastą įvardijo specialistas.

Jis sako, kad projekto metu taip pat numatytas pėsčiųjų–dviračių takų ir perėjų skirtingame lygyje įrengimas, greičio valdymo ir įspėjimo sistemų, apšvietimo įrengimas.

„Vykdoma kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 10 iki 95 km rekonstrukcija, kad šis ruožas atitiktų aukščiausius AM (automagistralės) kategorijos reikalavimus. Po rekonstrukcijos bus užtikrintos saugios eismo sąlygos ir leistinas 130 km/val. greitis vasarą ir 110 km/val. žiemą“, – tvirtino E. Tamariūnas.

Greičio ribojimai kas 3–5 kilometrus

Kiek anksčiau LAKD Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento Eismo saugos skyriaus vadovė Dovilė Krasauskaitė LRT.lt pasakojo, kad dėl kelio darbų A1 kelio ruožuose bus ribojamas greitis.

„Dėl kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 10 iki 95 km (atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno) rekonstravimo darbų vairuotojai eismo ribojimus sutiks vidutiniškai kas 3–5 kilometrus, kuriuose greitis bus ribojamas iki 70 km/val. Visame ruože yra suderintos 69 eismo organizavimo schemos, kurios bus naudojamos vykdant darbus skirtinguose ruožuose“, – tvirtino specialistė.

Nors didžioji dauguma kelio darbų bus baigti tik prieš 2021-ųjų vasarą, tačiau kelios svarbios magistralinio kelio atkarpos bus baigtos jau šiemet.

„Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 100,47 iki 101,79 km kapitalinis remontas ties prekybos centru „Mega“, darbai netrukus bus užbaigti“, – sakė E. Tamariūnas.

Pasak specialisto, kitas šiame kelio ruože esantis projektas, magistralinio kelio Nr. A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožo nuo 99,29 iki 100,47 km rekonstrukciją (Meškinio tiltas) planuojama pabaigti 2021 m. rugsėjo mėn.

Vairuotojai raginami laikytis eismo organizavimo pokyčių A1 kelyje ir paisyti ženklinimo.