Eismas

2020.05.27 13:31

Sostinės Žirmūnų rajone policija surengė netradicinį reidą – 50 pažeidėjų vos per valandą ir tai ne pabaiga

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.27 13:31

Eismo pokyčiai ir uždaryta gatvės atkarpa sostinės Žirmūnų mikrorajone vairuotojams tapo galvos skausmu. Ne visiems paisant pastatytų ženklų, trečiadienį policija šioje vietoje surengė reidą, kurio metu „apdovanojo“ vairuotojus protokolais.

Ryte siacialiniame tinkle pasirodė nuotraukos su komentarais, jog Žirmūnų gatvėje, vietoje, kur vyksta rekonstrukcijos darbai, reidą surengė policijos pareigūnai. Anot liudininkės, vienų automobilių vairuotojus pareigūnai ragino apsisukti, o kitiems bendravimas su policija baigėsi protokolais.

LRT.lt susisiekus su Vilniaus apskr. VPK Kelių valdybos viršininku Dainiumi Šalomsku, pareigūnas patvirtino, jog trečiadienį Žirmūnuose policija vykdė planuotą reidą, kurio metu tikrino, kaip vairuotojai laikosi naujojo ženklinimo taisyklių.

„Gavome labai daug nusiskundimų iš visuomeninio transporto ir sąžiningų vairuotojų bei kitų eismo dalyvių. Todėl šis reidas buvo planuotas. Per valandą nustatyta virš 50 pažeidėjų“, – sakė D. Šalomskas.

Už kelio ženklinimo taisyklių nesilaikymą vairuotojams gresia baudos nuo 30 iki 90 eurų. Be to, gali būti kuriam laikui atimtas vairuotojo pažymėjimas.

D. Šalomskas sako, kad tokių reidų Žirmūnuose gali būti ir daugiau, todėl vairuotojai raginami paisyti kelių ženklinimo.

„Bus atsižvelgiama į situaciją ir ar sulauksime daugiau nusiskundimų“, – teigė pareigūnas.

Ženklai buvo sustatyti netvarkingai

LRT.lt primena, kad prieš porą savaičių eismo pokyčiai Žirmūnuose jau spėjo atkreipti ne tik vairuotojų, bet ir miesto valdžios dėmesį. Rekonstrukcijos vietoje ženklai buvo sustatyti netinkamai, todėl ne vienam vairuotojui kilo sunkumų.

Vairuotojai tąkart piktinosi, kad draudžiamieji ženklai buvo pastatyti kone vidury kelio. Vienas vairuotojų LRT.lt pasakojo, kad vos tik pastačius draudžiamuosius ženklus Žirmūnuose kilo chaosas, eismas strigo visomis kryptimis.

Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo poskyrio vedėjas Eduardas Garbovskis komentavo, kad darbus atliekantis rangovas netinkamai įrengė kelio ženklus, dėl ko ir kilo nepatogumai vairuotojams.

„Šiuo metu Žirmūnų ir Kareivių gatvių sankryžoje atliekama lietaus sistemos magistralinių tinklų rekonstrukcija. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ užfiksavo netinkamus eismo pakeitimus ir įpareigojo rangovą skubiai juos pašalinti“, – teigė E. Garbovskis.

Kitą dieną po pranešimo rengovas netinkamus eismo pakeitimus pašalino, tačiau Žirmūnų gatvės atkarpa ir toliau yra uždaryta.