Eismas

2020.05.25 19:31

Ženklų Vilniaus senamiestyje nepaisantiems vairuotojams susimokėti teks ne tik už KET pažeidimus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.25 19:31

Sostinės senamiestyje uždarius 4-ias gatves, vieni pokyčius priėmė kaip šventę, o kitiems tai tapo eismo išbandymu. Policijai paviešinus vaizdo įrašą, kuriame vairuotojas piktybiškai pažeidė Kelių eismo taisykles (KET) ir jėga nudaužė pravažiavimą blokuojančius kuoliukus, Vilniaus valdžia įspėja, kad pažeidėjai toliau bus fiksuojami, o už susimokėti teks ne tik už padarytą nusižengimą.

Tuo pačiu vaizdo įrašu kaip ir policija feisbuke pasidalijęs Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas ironizavo, kad vilniečių vairuotojų mentalitetas yra ne visuomet suprantamas.

„Tikėjausi, kad per metus pavyko perprasti pažeidėjų mentalitetą. Jei stovi ženklas, draudžiantis parkuotis, jį pamatys tik tada, kai nutempsi mašiną. Jei stovi ženklas, draudžiantis eismą, reikia fiziškai blokuoti įvažiavimą, nes kitaip eismas vyks pilnu tempu. Tai va praėjusią savaitę supratau, kad nieko aš nesupratau“, – rašė A. Bužinskas.

LRT.lt susisiekus su sostinės Administracijos direktoriaus pavaduotoju, jis patikino, kad Islandijos ir Vilniaus gatvių sankryžoje nufilmuotas vaizdas – ne atsitiktinis. Žadama ir toliau fiksuoti pažeidėjus, o turimus įrodymus perduoti policijai A. Bužinskas tikina, kad vairuotojai gali neapsiriboti bauda už KET pažeidimą.

„Pažeidėjai filmuojami nuolat, nes ten stovi miesto kameros. Tokius pažeidimus perduodame policijai dėl KET pažeidimo, taip pat bandysime patraukti atsakomybėn dėl sugadintos infrastruktūros“, – komentavo A. Bužinskas.

Nors nemažai vilniečių socialiniame tinkle teigiamai atsiliepė apie sostinės valdžios veiksmus uždraudžiant eismą dalyje Islandijos ir Vilniaus gatvių, tačiau kai kurie nemano, kad gatvėse išdygę kuoliukai bus veiksmingi. A. Bužinskas tikina, kad uždarydama eismą savivaldybė atsižvelgė į daugiau kriterijų, ne tik į tai, kaip kuoliukai pristabdys vairuotojus.

„Visada turime alternatyvą – betoninius. Plastikiniai yra lankstesni gaisrinės ir greitosios pagalbos transporto atžvilgiu, betoniniai daugiau užtikrina saugumą eismo, bet riboja privažiavimus minėtam transportui. Kiekvienoje vietoje sprendžiame individualiai“, – pasakojo savivaldybės atstovas.

Uždarytos 4 gatvės, o nuo liepos bus draudžiamas tranzitas

Nuo gegužės 14-osios automobilių eismas jau draudžiamas Savičiaus g., Stiklių g., Gedimino prospekto pradžioje prie Katedros ir Vilniaus gatvės pradžioje nuo Islandijos gatvės.

Tačiau tai ne vieninteliai pokyčiai Vilniaus senamiestyje šiemet. LRT.lt primena, kad nuo liepos mėnesio senamiestyje bus draudžiamas tranzitinis eismas. Jis bus nukreipiamas savotiškomis „kilpomis“, taip siekiant išlaisvinti senamiestį nuo automobilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.