Eismas

2020.05.25 10:33

Lietuvos ir Latvijos pasienyje skaičiuojamas ženkliai išaugęs keliautojų srautas

LRT.lt2020.05.25 10:33

Baltijos šalių piliečiai ir teisėtai šiose šalyse gyvenantys asmenys jau daugiau nei savaitę gali keliauti po Latviją, Estiją ir Lietuvą be apribojimų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, per praėjusią savaitę srautai tarp Lietuvos ir Latvijos ženkliai išaugo. Pastarąją savaitę atvykstančiųjų per parą vidurkis buvo apie 4400 asmenų, išvykstančiųjų – apie 6500 asmenų, taigi bendras srautas – apie 10 900 asmenų į abi puses. Anksčiau intensyviausias srautas vyko per Saločių-Grenstalės pasienio kontrolės punktą, dabar daugiausia vykstama per Kalvių-Meitenės punktą, praneša Vidaus reikalų ministerija.

„Matome, kad ketvirtojo punkto atidarymas Lietuvos ir Latvijos pasienyje buvo itin reikalingas, pasiskirstę srautai padeda išvengti srautų ir užtikrinti geresnę ir patogesnę kelionę. Žmonės ir toliau aktyviai naudojasi galimybe vykti į Baltijos šalis bei į Lenkiją“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Vidutinis per visas sienas atvykusių ir išvykusių asmenų skaičius (įskaitant vežėjus) nuo gegužės 15 d. – apie 19 000 asmenų per parą darbo dienomis, savaitgalį vidurkis viršija 20 000 asmenų per parą įskaitant komercinius vežėjus.

Nuo gegužės 18 d. pasienyje su Latvija veikia 4 pasienio kontrolės punktai: Saločiai – Grenstalė, Butingė – Rucava, Smėlynė – Medumi ir Kalviai – Meteinė. Bendrai nuo gegužės 4 dienos Lietuvos piliečiai gali išvykti per visus atidarytus pasienio punktus, jų iš viso yra 11.

Nuo gegužės 21 d. Lenkija leido vykti tranzitu per savo šalį, tai galioja Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės bei Šveicarijos piliečiams. Vykimas galimas be būtinojo sustojimo, taip pat pervažiuoti Lenkijos teritoriją reikia per 12 valandų.

Nuo gegužės 11 d. leidžiamas Lenkijos piliečių atvykimas į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat gali vykti į Lenkiją, abejų valstybių piliečiams nebus taikoma 14 dienų saviizoliacija. Keliaujant po Baltijos šalis šių šalių piliečiams taip pat nereikia laikytis izoliacijos.

Nuo karantino paskelbimo pradžios į Lietuvą neįleista 1760 asmenų, neišleisti – 468 asmenys. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai taip pat tikrina ar žmonės laikosi karantino reikalavimų pasienio ruože, per du mėnesius išrašyta 113 protokolų, absoliuti dauguma dėl karantino sąlygų pažeidimo.

Vidaus sienos kontrolė pratęsta iki gegužės 31 d. 24.00 val.