Naujienų srautas

Eismas2020.05.23 15:40

Programinės įrangos gedimas privertė sustabdyti „Volkswagen Golf“ pardavimą, ta pati problema kamuoja ir „Škoda“

LRT.lt 2020.05.23 15:40

Dėl įkyrių programinės įrangos sutrikimų dviejų bene geriausiai parduodamų „Volkswagen Group“ modelių pristatymai vėluos, rašo motor1.com.

Pasakyti, kad „Volkswagen Golf“ ir „Škoda Octavia“ yra labai svarbūs vokiečių koncerno produktai, būtų tas pats, kas nepasakyti nieko. Kasmet visame pasaulyje jų parduodama šimtai tūkstančių, todėl net ir menkiausia su šiais kompaktiniais automobiliais susijusi problema skaudžiai atsiliepia pardavimams.

Šiomis dienomis automobilių gigantui didžiulį smūgį sudavė problemos su programine įranga, iš pradžių privertusios sustabdyti kertinio modelio „VW Golf“ pardavimą, o dabar palietusios ir čekiškosios gamintojo atšakos pasididžiavimą – „Octavia“.

Kaltininkas? Panašu, kad iškilo problemų dėl internetinio ryšio komponento – pagalbos skambučio funkcijos – kuris yra bendras šiems dviem ant „MQB Evo“ platformos sukurtiems modeliams. „Škoda“ atstovas spaudai leidiniui „Automobilwoche“ teigė, kad bendrovė „ėmėsi tokių pačių priemonių, kaip ir „Volkswagen“. Vokietijoje leidžiamam laikraščiui pavyko sužinoti, kad „Audi“ ir SEAT aiškinasi, ar jų automobiliuose, atitinkamai A3 ir „Leon“, nekyla panašių programinės įrangos bėdų.

Kalbėdamas su leidiniu „Der Spiegel“, VW atstovas teigė, kad problema, privertusi bendrovę sustabdyti paklausiausio modelio pardavimus, buvo aptikta kokybės užtikrinimo bandymo metu. Kol kas per anksti spėlioti, kiek automobilių tai paveikė, tačiau atstovas patikino, kad šiuo metu yra kuriami programinės įrangos atnaujinimai, kurie turėtų pasirodyti birželio viduryje.

Reikia paminėti, kad šios problemos nesutrikdė „VW Golf“ gamybos – populiarieji hečbekai surinkinėjami taip pat kaip ir anksčiau. Šiuose automobiliuose bus įdiegta jau atnaujinta programinė įranga, kai tik ji bus paruošta, o tuomet jie galės keliauti pas teisėtus savininkus. Problemos su programine įranga pirmiausia sutrikdė modelio Mk8 pristatymą, nes bendrovei iškilo bėdų diegiant kai kurias naujas funkcijas, įskaitant ir belaidžio atnaujinimo funkciją.

Šios netikėtos kliūtys, kaip ir koronaviruso pandemija, turės įtakos po brangiai kainavusio „Dyzelgeito“ skandalo beatsitiesiančios bendrovės finansiniams rezultatams.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi