Naujienų srautas

Eismas2020.05.22 18:48

Kiemo renovacijos trileris Vilniuje: gyventojai norėjo daugiau vietų automobiliams, bet jų niekas neklausė ir įrengė mažiau

Kiemo renovacija sostinės gyventojams ne juokais apkarto. Norėję praplėsti ir sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę Naujamiesčio mikrorajono gyventojai sulaukė priešingo rezultato – aikštelėje tilps mažiau automobilių, maža to, kieme dar ir sužaloti medžiai. O visi šie darbai pradėti be gyventojų žinios.

Į LRT.lt redakciją kreipėsi Naujamiesčio Birželio 23-iosios gatvės namo gyventojas Algirdas, jis sakė, kad norėjo padaryti kuo geriau, tačiau sulaukė tokio rezultato, po kurio visi kaimynai neslepia nepasitenkinimo.

„VšĮ „Atnaujinkime miestą“ prikabino skelbimą mūsų namo informaciniame stende, esą jei nuspręsime renovuoti, tai savivaldybė savo lėšomis sutvarkys šalia namų esančius kiemus ir įrengs korius. Atrodė, labai smagu, nes mūsų kiemas buvo savadarbis – dėl stovėjimo vietų stokos žmonės automobilius statydavo kone visame kieme, kur įmanoma pastatyti mašiną. Bet buvo pilna duobių, purvo“, – pasakojo vilnietis.

Jis tikina, kad idėja, jog bus sutvarkytas kiemas, atrodė viliojančiai. Algirdo teigimu, tiek jų, tiek prieš juos esančio namo gyventojai surinko parašus dėl renovacijos ir gavo valstybės paramą.

Vyras tikėjosi, kad jei „Atnaujinkime miestą“ nuspręs siūlyti tvarkyti kiemą, tai kažkokiu būdu praneš gyventojams ar bent jau įpareigos namo administratorių pranešti apie tai viešai, tačiau tai neįvyko.

„Gegužės 6 d. atvyko darbininkai ir išstatė stulpelius su „stop“ juostomis, ant jų buvo užklijuotas atspausdintas lapas su ranka įrašytomis datomis, kad kiemas bus tvarkomas nuo gegužės 8 iki 22 dienos. Jokių žinių apie projekto pristatymą. Jokių galimybių duoti savo patarimus – o juk mes čia gyvename ir žinome, ko mums labiausiai reikia“, – piktinosi vilnietis.

Darbų metu sužaloti medžiai

Praėjus vos savaitei nuo darbų kieme pradžios, gyventojai užfiksavo, kaip darbininkai šiurkščiai elgiasi su medžiais, kurie toje vietoje esą turėjo likti.

„Anksčiau kieme automobiliai buvo sustatyti arti takelio, tačiau žmonėms praeiti netrukdė. Dabar jie sugalvojo atitraukti automobilių stovėjimui skirtą vietą kelis metrus. Esą taip nori išsaugoti medžius, palikti daugiau žalumos. Tačiau kasinėdami gruntą darbininkai sužalojo medžius ir dabar yra paliktas žemės lopinėlis, kuris niekam nereikalingas. Tas lopinėlis palijus taps purvu“, – nepasitenkinimo neslėpė vilnietis.

Jis sako, kad jau ne pirmas kartas, kada kiemo rekonstrukcijos klausimu niekas su gyventojais nesitaria ir neatsižvelgia į pageidavimus.

„Nors čia gyvename, tačiau jaučiamės nereikalingi. Gyventojai dabar nepatenkinti. Savivaldybės veiksmai yra neadekvatūs, nežinome, ką toliau daryti, gal reiks rinkti parašus“, – LRT.lt sakė Naujamiesčio gyventojas.

LRT.lt susisiekė su VšĮ „Atnaujinkime miestą“, įstaigos atstovė pranešė, kad ne jie atlieka Birželio 23-iosios g. kiemo renovacijos darbus. Atstovė paragino kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, esą miesto valdžia turėtų paaiškinti situaciją dėl kiemo Naujamiesčio mikrorajone renovacijos.

Vilniaus valdžia sulaukė skundo

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Simona Klorytė, į kurią nurodė kreiptis VšĮ „Atnaujinkime miestą“, tikino, kad už renovacijos darbus Naujamiestyje atsakinga ne minėtoji įstaiga, o darbai atliekami su seniūnijos žinia.

„Gavome gyventojo skundą ir mes, Eksploatacijos poskyriui pavesta susisiekti su pareiškėju. Korinių aikštelių įrengimas derinamas, atsižvelgiant į pačių gyventojų siūlymus. Tačiau pasitaiko ir taip, kad vieno daugiabučio kieme ne visi gyventojai turi bendrą savo kiemo viziją“, – LRT.lt komentavo specialistė.

Vilniaus miesto savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėjas Gintautas Niaura pridūrė, kad apie planuojamus darbus buvo skelbta viešai.

„Daugelį metų Birželio 23-osios gatvėje esančiame kieme gyventojai automobilius statė tiesiog ant prie namo esančios žalios pievos, kurioje po didesnio lietaus telkšodavo balos ir purvas. Vilniaus miesto savivaldybė atsižvelgdama į seniūnijos pateiktus prašymus įrengė žaliąjį korį. Apie tai, kad minėtame kieme atsiras korinė danga viešai buvo skelbta tiek savivaldybės svetainėje, tiek žiniasklaidoje“, – komentavo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi