Naujienų srautas

Eismas2020.05.21 15:55

Tarptautines keliones atnaujinančios „Lux Express“ direktorius: buvusiam srautui pasiekti gali prireikti mažiausiai metų

Tarptautinio keleivių pervežimo autobusais bendrovės „Lux Express“, „Ecolines“ ir „Eurolines“ pranešė atnaujinančios susisiekimą tarp Baltijos valstybių sostinių.

Anot pranešimų, pradžioje maršrutų bus nedaug, autobusai nebus pilni, keleiviai privalės dėvėti apsaugines veido kaukes, kurias galės gauti iš vairuotojo, autobusuose bus dezinfekcinio skysčio, o po kiekvieno reiso jie bus dezinfekuojami.

„Lux Express“ susisiekimą atnaujins nuo gegužės 22-osios, „Ecolines“ – nuo gegužės 29 dienos, o „Eurolines“ – nuo birželio 5 dienos.

„Lux Express“ kol kas yra numačius po tris kasdien „Lux Lounge“ reisus bei po vieną „Lux Express“ reisą iš Talino į Rygą ir atgal, tiek reisų iš Rygos į Vilnių, po vieną „Lux Express“ reisą iš Talino į Vilnių ir atgal.

„Ecolines“ skelbia, jog tarp Baltijos valstybių sostinių važiuos du kartus per dieną, tačiau yra pasiruošusi keisti planus, priklausomai nuo šalių vyriausybių sprendimų, susijusių su COVID-19 epidemija.

„Atnaujiname susisiekimą kol kas tik 3 iš 11 maršrutų, ir tai perpus mažesnėmis apimtis nei iki sienų uždarymo. Tai – mažas, tačiau vis dėlto labai svarbus žingsnis normaliam gyvenimui atkurti tiek Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojams, tiek ir pačiai „Lux Express“, – sakė šios bendrovės komercijos direktorius Raitas Remmelis.

Jo vertinimais, iki krizės buvusiam srautui pasiekti gali prireikti 12-18 mėnesių.

„Eurolines“ nuo birželio 5 dienos atnaujins keleivių vežimą tarp Kauno ir Rygos, o nuo birželio 15 dienos – iš Vilniaus veš į Rygą, Taliną, Varšuvą bei Gdanską. Šią vasarą bendrovė tikisi atnaujinti ir pervežimus į Baltarusiją bei Ukrainą.

Nuo gegužės 15-osios Lietuva, Latvija ir Estija savo gyventojams leidžia laisvą judėjimą tarp šalių – jie keliaudami per šias tris šalis nebeturi pagrįsti kelionės tikslo ir laikytis 14 dienų saviizoliavimosi, jei ji nebuvo jiems paskirta, jie neturi kvėpavimo takų ligų požymių, neatvyko iš kitų valstybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi