Naujienų srautas

Eismas2020.05.20 17:18

Kačerginės lenktynių trasą gaivins nauji vadovai

Birutė Mačienė, ELTA 2020.05.20 17:18

Kačerginės lenktynių trasos valdyme trūko ūkiškumo ir bendravimo, konstatuota Kauno rajone vykusiame Švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Kornelijos Tiesnesytės susitikime su Kauno rajono savivaldybės vadovais bei visuomenininkais.


Viceministre pristatė naują Kačerginės „Nacionalinio žiedo“ valdymo modelį, taip pat su kitais susitikimo dalyviais diskutavo apie šios lenktynių trasos ateitį.

„Kačerginės trasa garsėja legendomis – geromis ir blogomis. Tikiuosi, kad trečias mėginimas atgaivinti šį svarbų objektą bus sėkmingas“, – kalbėjo viceministrė.

ELTA primena, kad šį pavasarį viena iš trijų lenktynių trasą Kačerginėje valdančios „Nacionalinio žiedo“ viešosios įstaigos valdytojų – Kauno miesto savivaldybės Taryba priėmė sprendimą parduoti už ne mažesnę nei 1 euras kainą savąsias dalininko teises. Lieka du dalininkai – ministerija (turinti tris balsus) bei Kauno rajono savivaldybė (vieną balsą).

Sprendimus inicijavusi ministerija bei susitikime dalyvavę Lietuvos automobilių sporto federacijos, Lietuvos motociklų sporto federacijos, kitų visuomeninių organizacijų, sporto klubų, Kauno rajono savivaldybės atstovai apžvelgė artimiausią perspektyvą.

Pereinamajam laikotarpiui paskirtos dvi „auklės“: turtą patikėjimo teise valdys ir ieškos koncesininko Lino Tubelio vadovaujamas Lietuvos sporto centras, o viešajai įstaigai „Nacionalinis žiedas“ laikinai vadovaus direktorius Žygimantas Šeštokas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas patikino, kad Kauno rajonas yra pasiryžęs toliau dalyvauti objekto valdyme.

„Kačerginės trasa yra mūsų teritorijoje, todėl jaučiamės atsakingi už šio unikalaus objekto ateitį“, – tvirtino meras.

Jis pastebėjo, kad automobilių lenktynės savo populiarumu nenusileidžia aukšto lygio krepšinio varžyboms, todėl Kačerginės žiedą būtina gaivinti.

„Kačerginė galėtų tapti techninių sporto šakų sostine. Norėtųsi, kad trasa tarnautų ne tik sportui, bet ir įvairiems renginiams, kad joje atsirastų vietos ir jaunimui, ir automobilių sporto veteranams. Deja, iki šiol dirbusio direktoriaus veikloje pasigedau darnos, glaudesnio ryšio su sporto bendruomene, ūkiškumo“, – kalbėjo V. Makūnas.

Kauno rajono savivaldybė jau investavo į trasos infrastruktūrą daugiau kaip 135 tūkst. eurų, taip pat parengė Gaižinėlių kaimo Nemuno gatvės rekonstrukcijos techninį projektą. Prie trasos gaivinimo ženkliai prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybė, buvęs Kūno kultūros ir sporto departamentas, bet šių pastangų nepakako.

Pažymėtina, jog nuo 2016 metų VšĮ „Nacionalinis žiedas“ vadovavęs direktorius Arūnas Samochinas nesugebėjo rasti koncesininko, o jo veikla dalininkams sukėlė įtarimų.

Daug pastabų buvusiam direktoriui išsakė ir šia trasa besinaudojantys Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius, sporto klubo „CR Moto“ vadovas Jaroslavas Buinauskas, kiti visuomenininkai. Sportininkai guodėsi, kad jiems tekdavo savo lėšomis lopyti trasos duobes, rūpintis saugumu, ieškoti šiukšliadėžių.

Federacijų atstovai taip pat prašė būti įtraukiami sprendžiant trasos licencijavimo klausimus.
Viceministrė K. Tiesnesytė patikino, kad 2020 metams sudarytos sutartys su „Nacionaliniu žiedu“ galios ir pažadėjo į trasos problemų sprendimą įtraukti sporto bendruomenės atstovus.

„Pirmaeilis uždavinys – atlikti išsamų auditą, išsiaiškinti viešosios įstaigos finansinę situaciją. Po to svarstysime, ar „Nacionalinį žiedą“ tikslinga palikti, ar ieškoti kito valdymo modelio. Taip pat turime išpirkti Kačerginės trasos teritorijoje esantį privatų sklypą, o svarbiausia – rasti koncesininką, kuris trasą įveiklintų“, – pabrėžė viceministrė.

Kartu su meru V. Makūnu, jo pavaduotoju Pauliumi Visocku ir administracijos direktoriumi Šarūnu Šukevičiumi ministro pavaduotoja K. Tiesnesytė aptarė ir kitus Kauno rajono sporto infrastuktūros projektus. V. Makūnas informavo, kad šiame rajone yra 54 sporto aikštynai, iš jų 80 proc. – renovuotų. Garliavoje kartu su Lietuvos futbolo federacija jau pradėtas įrenginėti tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas.

Atnaujinimo sulauks Kulautuvos, Zapyškio, Babtų, kiti sporto aikštynai, Čekiškėje bus įrengtas kartodromas. Pagal PPP projektą planuojama atnaujinti Mastaičių baseiną. Čia mokomi plaukti visi Kauno rajono antraklasiai, baseinu aktyviai naudojasi vietos bendruomenė.
Aptartos ir Garliavos sporto centro panaudojimo galimybės, – teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi