Eismas

2020.05.20 15:08

Čaplinskui sukritikavus policijos naudojamus alkotesterius, policija laikinai jų atsisako

Policijai atnaujinus reidus, kurių metu tikrinama, ar vairuotojai yra blaivūs, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovui Sauliui Čaplinskui užkliuvo policijos naudojami bekontakčiai alkotesteriai. Į profesoriaus žodžius sureagavusi policija žada konsultuotis su specialistais, o artimiausiu metu tokių įrenginių nenaudoti.

„Policija Nemenčinės plente (pakeliui iš kornaviruso židiniu buvusios Nemenčinės) stabdo visus vairuotojus ir testuoja bekontaktiniais daugkartiniais alkotesteriais. Man tai kelia didelį nerimą. Visgi, manyčiau, kad kol kas nuo tokio testavimo, galimai rizikingo infekcijos plitimo prasme, būtina susilaikyti“, – savo feisbuko paskyroje trečiadienį rašė S. Čaplinskas.

Į tokią profesoriaus poziciją sureagavo policija, kuri žada, kad artimiausiu metu bekontaktinių alkotesterių atsisakys.

Lietuvos policijos departamento komunikacijos vadovas Ramūnas Matonis LRT.lt teigė, jog vertina profesoriaus pastabas, o dėl artimiausių sprendimų naudoti bekontaktinius alkotesterius diskutuos su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais ir vadovausis jų pateiktomis rekomendacijomis.

„Neseniai atnaujinome reidus, kurių metu tikrinamas vairuotojų blaivumas. Iki šios nebuvo jokių specialistų rekomendacijų, draudžiančių naudoti bekontaktinius alkotesterius. Gerbiame profesorių ir jo įžvalgas. Artimiausiu metu tokių alkotesterių nenaudosime, tačiau galutinį sprendimą priimsime pasikonsultavę su specialistais“, – sakė R. Matonis.

Apie pavojų kalbėjo jau anksčiau

Dar prieš Lietuvoje įvedant karantiną, apie koronaviruso plitimo kelią per daiktus LRT.lt pasakojo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Brigita Rašminaitė. Ji tikino, kad bet koks plačiai naudojamas prietaisas, taip pat ir įvairaus tipo alkotesteriai, gali būti užkrečiamos ligos pernešėjas.

„Pavyzdžiui, gripo virusas išlieka gyvybingas 48 valandas. Jis nuo paviršių lengvai pašalinamas valant drėgnu būdu. Tokių pačių rekomendacijų reikėtų laikytis ir koronaviruso atveju – vengti liestis prie daiktų, kuriuos lietė sergantys žmonės ar galimai sergantys, dažnai plauti rankas, vengti be reikalo liesti veidą neplautomis rankomis, dažnai vėdinti ir valyti patalpas. Šios priemonės apsaugos nuo galimos rizikos virusu užsikrėsti per aplinką“, – komentavo ji, pabrėžusi, kad didžiausią pavojų gali kelti masiškai naudojami prietaisai.