Naujienų srautas

Eismas2020.05.19 13:25

Sostinės senamiesčio gatvė uždaryta be gyventojų sutikimo: miesto valdžia puolė tartis, žada pokyčius

Praėjusią savaitę sostinės senamiestyje uždraudus automobilių eismą keturiose gatvėse, Stiklių gatvės gyventojai prakalbo, jog tokiam sprendimui miesto valdžia ryžosi be gyventojų sutikimo. Vilniaus vicemeras tikina, jog su gyventojais buvo kalbėtasi prieš kelis mėnesius, tačiau pripažįsta, jog klausimas nebuvo iki galo išdiskutuotas.

LRT.lt pasiekė žinia, jog Vilniaus valdžios sprendimas uždaryti dalį senamiesčio gatvių ir jose leisti kavinėms vykdyti veiklą sukėlė gyventojų nepasitenkinimą, nes nebuvo iš anksto aptartas su gyventojais, nors tokią galimybę esą numato Vietos savivaldos įstatymas. Taip pat gyventojams kilo abejonių galimų neigiamų pokyčių priešgaisrinio saugumo, sveikatos apsaugos ir triukšmo kontrolės srityse.

Sostinės vicemeras Vytautas Mitalas LRT.lt sakė, jog penktadienį buvo surengtas susitikimas su vietos gyventojais ir aptartos tolimesnės sąlygos, kurios palies tiek verslą, tiek eismo organizavimą.

„Vietos gyventojai nori dialogo su verslu. Sutarėme, kad lauko kavinių įrengimo schemos bus rengiamos atsižvelgiant į gyventojus. Jei matysime, kad tvirtinant lauko kavinių schemas reikalingi eismo organizavimo pokyčiai, juos taip pat galėsime tobulinti“, – teigė V. Mitalas.

Vilniaus miesto vicemeras ir senamiesčio bendruomenės bei verslo atstovai – Gaono, Stiklių ir aplinkinių gatvių gyventojai – susitikimo metu sutarė, kad įsakymas, kurio pagrindu nuo 2020-05-11 visomis savaitės dienomis bus uždarytas eismas Vilniaus senamiestyje esančioje Stiklių gatvėje (atkarpoje nuo Stiklių g. 7A iki Gaono g. 10), o uždarius eismą šioje atkarpoje išskirta lauko kavinių zona, buvo priimtas nesitarus su gyventojais ir verslu.

„Prieš keletą mėnesių su vietos gyventojais buvo diskutuojama apie pokyčius Vilniaus senamiestyje, tačiau prisipažinsiu, kad buvo galima išdiskutuoti labiau, kad gyventojams nekiltų klausimų“, – sakė V. Mitalas.

Jis patvirtino, jog uždarant gatves, sprendimai priimami administracine tvarka ir jie ne visada yra tvirtinami gavus gyventojų leidimą.

„Šių senamiesčio gatvių uždarymas neapriboja gyventojų patekimo į namų kiemus, jie pagrinde keičia privažiavimo schemas. Bet ne tai buvo pagrindinė diskusijos tema, daugiau buvo kalbama apie kavinių veiklą tose gatvėse“, – sakė Vilniaus vicemeras.

Penktadienį vykusio Vilniaus valdžios ir gyventojų bei verslo susitikimo metu buvo konstatuota, kad 2017 m. susitarimas su gyventojais yra sektinas precedentas ir, po susitikimo, gyventojams ir verslo atstovams išdiskutavus tris probleminius klausimus, šių metų gegužės 8-ąją Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įsakymas ir ypač jo punktai, liečiantys lauko kavinių zoną, jų darbo laiką ir triukšmą, nebus realizuojami tol, kol nebus aptartas abi puses tenkinantis susitarimas, ko pasėkoje įsakymas gali būti keičiamas ar pildomas arba priimami kiti teisės aktai, kurie sureguliuotų situaciją pagal gyventojų ir verslo atstovų išsakytus lūkesčius.

Tačiau tai ne vieninteliai pokyčiai Vilniaus senamiestyje šiemet. LRT.lt primena, kad nuo liepos mėnesio senamiestyje bus draudžiamas tranzitinis eismas. Jis bus nukreipiamas savotiškomis „kilpomis“, taip siekiant išlaisvinti senamiestį nuo automobilių, o nuo gegužės 14-osios automobilių eismas jau draudžiamas Savičiaus g., Stiklių g., Gedimino prospekto pradžioje prie Katedros ir Vilniaus gatvės pradžioje nuo Islandijos gatvės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi