Eismas

2020.05.18 18:45

Japonų automobilių gamintojas taikosi į Mėnulį – pristatė modelius, kurie pritaikyti kosmoso keliams

LRT.lt2020.05.18 18:45

Prieš kelerius metus paklajoti po kosminę erdvę buvo išsiųstas pirmasis automobilis, tačiau tai nėra vienintelis kartas, kai automobilių gamintojai pagalvojo ne vien apie Žemės kelius. Neseniai japonų automobilių gamintojas „Lexus“ pateikė keletą mėnuleigių idėjų, iš kurių daugiausia vilčių teikia „Zero Gravity“ – motociklo tipo susisiekimo priemonė, kuri skrietų viršum mėnulio paviršiaus 500 km/val. greičiu.

„Zero Gravity“ nėra tipinis automobilių gamintojo modelis. Galbūt kol kas jis dar nepritaikytas gamybai, tačiau „Lexus“ komanda iš ED2 Europos pažangaus dizaino studijos sukūrė neįprastą išvaizdą ir formą. Modelis pasižymi greičiu, ateities technologijomis ir, be abejonės, unikaliu dizainu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Originali „Zero Gravity“ idėja buvo pasirinkta iš šūsnies koncepcijų, kurias pasiūlė pirmaujantys tarptautiniai dizaineriai ir architektai, dirbantys ne automobilių gamybos srityje. Jų darbams nestinga vaizduotės, ir po lygiai dėmesio skiriama „vairavimo“ smagumui mėnulio mažo sunkio aplinkoje ir praktiniams patekimo iš A taško į B tašką nelygiu ir netvarkomu paviršiumi sumetimams.

Nors dizaineriai atitrūko nuo visų įprastų prabangių automobilių kūrimo taisyklių, jie galėjo tiesiogiai remtis naujausiu modeliu – futuristine „Lexus LF-30 Electrified“ koncepcija.

„Mėnulio projektas pasirodė tinkamu metu, kaip tik įpusėjus LF-30 kūrimo darbams. Jis suteikė komandai progą duoti valią svajonėms ir mėnuleigiui pritaikyti kai kurias LF-30 interjero dizaino idėjas“, – pasakoja ED2 prezidentas Ian Cartabiano.

Dizaineriai atsiliepė į tarptautinio meno ir dizaino žurnalo „Document Journal“ kvietimą pateikti idėjų, kaip galėtų atrodyti ateities mėnulio pasaulis. Septynios jų, tokios kaip „Zero Gravity“, „Lexus Cosmos“, „Bouncing Moon Roller“, „Lexus Lunar Cruiser“, „Lexus Lunar Mission“, „Lexus Moon Racer“, „Lexus Lunar“ buvo pasirinktos toliau plėtoti ED2 studijoje ir įtrauktos į žurnalo „Mėnulio dizaino portfelį“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.