Eismas

2020.05.17 13:58

Nuo pirmadienio atidaromas ketvirtas Lietuvos-Latvijos pasienio punktas

BNS 2020.05.17 13:58

Nuo pirmadienio, gegužės 18 dienos, pradės veikti prie sienos su Latvija esantis Kalvių - Meitenės pasienio kontrolės punktas.

Per jį į abi puses bus praleidžiamos visų rūšių transporto priemonės, o taip pat ir pėstieji, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Šiuo metu Lietuvos ir Latvijos pasienyje veikia trys punktai, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą ir išvykti iš jos: Būtingė-Rucava, Saločiai-Grenctale ir Smėlynė-Medumi.

Lietuva, Latvija ir Estija nuo gegužės 15 dienos sušvelnino reikalavimus asmenų kelionėms. Į Lietuvą gali įvažiuoti ne tik Latvijos bei Estijos piliečiai, bet ir tose šalyse legaliai gyvenantys užsieniečiai, jei jie iš Estijos ir Latvijos nebuvo išvykę pastarąsias 14 dienų.

Visiems šiems atvykusiems asmenims nebus taikoma 14 dienų saviizoliacija. Tokias pačias teises nuo gegužės 15 d. Lietuvos piliečiai įgijo keliaudami į Latviją bei Estiją – grįžus iš jų irgi nereikia 14 dienų saviizoliacijos.

Šiuo metu laisvai keliauti gali Lietuvos ir Lenkijos gyventojai, jeigu vyksta verslo, studijų ir darbo reikalais. Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, ir toliau turi pareigą dvi savaites izoliuotis, tą jie gali daryti savo gimtosiose šalyse.