Eismas

2020.05.17 10:01

Tyrimas parodė, kaip šuns buvimas keičia vairuotojų įpročius

LRT.lt 2020.05.17 10:01

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad šunys teigiamai veikia transporto priemonių vairuotojus ir šie vairuoja atsargiau, rašo motor1.com. 

Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, automobilyje vežamas šuo padeda sumažinti vairuotojo patiriamą stresą ir skatina vairuoti saugiau.

SEAT užsakymu atliktų tyrimų duomenys parodė, kad daugiau kaip pusė (54 proc.) apklaustų šunis auginančių vairuotojų prisipažino, jog vairuoja kur kas atsargiau, kai automobilyje važiuoja jų augintinis, ypač tai pasakytina apie jaunesnio amžiaus vairuotojus – net 69 proc. 18-24 metų automobilius vairuojančių asmenų teigė, kad veždamiesi kartu šunį, vairuoja atsargiau.

Vyresnius vairuotojus vežamas augintinis veikia kieka mažiau – vos 42 proc. vyresnių nei 55 metų asmenų prisipažino, kad veždamiesi šunį kelyje elgiasi atsakingiau.

Be to, augintinis automobilyje taip pat padeda sumažinti vairuotojo patiriamą stresą – 35 proc. apklaustųjų prisipažino, kad jausdami savo šunį šalia, jaučiasi ramesni.

Visgi daugelis šunų savininkų nežino įstatymų, reglamentuojančių augintinio vežimą automobilyje. Daugiau nei trečdalis teigė nesantys tikri, ar apskritai kokios nors taisyklės egzistuoja, ir net 90 proc. buvo labai nustebę, kai sužinojo, kad už neatsargų ir neatidų vairavimą, vežantis augintinį, taikoma maksimali 9 taškų ir 5 tūkst. svarų (apie 5,7 tūkst. eurų) bauda.

Net penktadalis automobilius vairuojančių šunų savininkų prisipažino, kad neriboja savo augintinio laisvės automobilyje, tad kelių eismo taisyklių pažeidėjų mūsų keliuose gali būti milijonai.

Parengė Paulius Vaitekėnas