Naujienų srautas

Eismas2020.05.16 19:19

Užsitęsęs karantinas kirto per kišenę Vilniaus vežėjui – nuostoliai milijoniniai, sumažėjo vairuotojų poreikis

Sumažėjęs keleivių srautas karantino metu pridarė nuostolių sostinės viešajam transportui. Bendrovės pajamos per mėnesį sumažėjo daugiau nei milijonu eurų, taip pat mažėjo vairuotojų poreikis, bendrovės kišenę dar patuštins ir nauja užmokesčio indeksavimo sistema.

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė LRT.lt atskleidė, kad pervežimų apimtys balandžio mėnesį, lyginant su prieškarantininiu laiku, buvo sumažintos apie 20 proc. (nuo 3,0 mln iki 2,4 mln kilometrų).

„Dėl sumažėjusios ridos atitinkamai sumažėjo ir mūsų pajamos (apie 0,8 mln. Eur/mėn.), kadangi kaip vežėjui mums mokama už nuvažiuotus kilometrus. Dėl itin sumažėjusio keleivių srauto, sumažėjo pajamos iš keleivių (apie 1,2 mln Eur/mėn). Ridos gegužės mėnesį įvykdysime apie 12 proc. mažiau nei 2019 gegužę“, – karantino pasekmes vardijo ji.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovė Miglė Bielinytė LRT.lt sakė, jog šiomis dienomis jaučiamas keleivių srauto augimas, tačiau jis vis tiek yra 67 proc. mažesnis, nei buvo iki karantino.

„Vilniuje toliau įgyvendinant karantino švelninimo priemones, miestiečiai palaipsniui grįžta į viešąjį transportą. Per pastarąją savaitę kelionių skaičius darbo dienomis išaugo virš 20 procentų“, – tvirtino M. Bielinytė.

Vairuotojų poreikis mažėjo, bet algos kilo

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ atstovė sako, kad karantino laikotarpiu vairuotojų poreikis sumažėjo penktadaliu, o rizikos grupei priklausančius vairuotojus įmonė kvietė pasinaudoti sukauptomis atostogomis, saugoti savo sveikatą.

„Darbuotojų neatleidome, prastovų nesant būtinybei nefiksavome, darbuotojams ir toliau užtikrinome jiems priklausančią sveikatingumo priemoką“, – LRT.lt komentavo P. E. Zarankaitė.

Nors daugumai verslų karantino laikotarpis tapo savotiško „susiveržimo“ metu, tačiau Vilniaus vežėjas ryžosi šiek tiek pakelti vairuotojų atlyginimą. Imonės atstovė teigia, kad įmonei tai kas mėnesį kainuos papildomus 100 tūkst. eurų.

Vilniaus vežėjas, pastebėdamas vis didėjančius keleivių srautus ir švelnėjančias karantino sąlygas, nuo gegužės 18 dienos didins transporto priemonių išleidimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi