Naujienų srautas

Eismas2020.05.17 16:30

Miesto stileiva „Alfa Romeo Stelvio“: sportinis kupė visureigio kėbule, kuriam netinka purvas

apžvalga

Praėjusiame dešimtmetyje italų gamintojo „Alfa Romeo“ likimas buvo pakibęs ant plauko dėl pokyčių „Fiat“ grupėje. Tąkart italams teko apsispręsti – atgaivinti „Alfa Romeo“ ar pasiųsti myriop. Sportinių automobilių gamintojai „Maseratti“ ir „Ferrari“ surėmė pečius ir sukūrė du naujus automobilius – „Gulia“ ir „Stelvio“. Taigi „Stelvio“ galima pavadinti atgimusios „Alfa Romeo“ vaisiumi, kuris ne tik traukia akį, bet yra dar ir pripildytas sportinės charizmos.

Tai atgimusios „Alfa Romeo“ kūrinys, tad iškart galima pastebėti daugeliui ankstesnių modelių būdingą priekinių variklio grotelių formą. Ši trikampį skydą primenanti forma tapo neatsiejama nuo „Alfa Romeo“ ir neleidžia automobilio supainioti su jokiu kitu.

Italų sportinių automobilių gamintojų kūrinys

Prie „Stelvio“ kūrimo prisidėję du garsūs italų sportinių automobilių gamintojai „Ferrari“ ir „Maseratti“ paliko didelį įspaudą, tad automobilis pasižymi ne tik komfortu ar akį traukiančia išvaizda, bet dar yra ir greitas.

Vidaus dizainas nėra per daug provokuojantis. Salono apdailos elementai balansuoja tarp konservatyvumo ir elegancijos. Suprasti, kad atsisėdai prie „raumeningo“ miesto visureigio vairo, padeda agresyvesnio stiliaus spidometras ir pavarų perjungimo svirtelės prie vairo. Svirteles padėjo sukurti „Ferrari“, jos labai didelės, išskirtinės ir trukdo ranka pasiekti posūkio perjungimo svirtelę. Nors pirštai nuolat kliūva už pavarų perjungimo svirtelių, ne kiekvienas gali pasigirti, kad jo automobilyje yra „Ferrari“ detalių.

Multimedijos, navigacijos ir didžioji dalis kitų technologijų, kurios skirtos vairuotojo ir keleivių komfortui padidinti, kiek atgyvenusios. Multimedijos kompiuteris valdomas prie pavarų svirties įmontuotais mygtukais ir sukikliu. Tai nėra blogis, juolab kad panašius elementus galima išvysti ir naujame „Mazda CX-30“, tačiau tai, kaip visa tai veikia, nedžiugina.

Suvedus norimą kelionės tikslą, kompiuteris dešimt kartų kartoja apsisukti, nors galėtų pasiūlyti alternatyvų maršrutą, tačiau to nedaro. Patikrinus, kad adresas suvestas teisingai, niekas nesikeičia, navigacija veikia sau, vairuotojas (jei žino kelią) važiuoja sau.

Visa kita veikia nenuviliančiai. Elektrinės sėdynės patogios, leidžia jaustis lyg prabangiausiame automobilyje. Tiesa, vairas galėtų būti patogesnis. Kiek per grubus, o ir veikia „kietai“. Žinoma, tai sportiškai nusiteikęs miesto visureigis, bet kartais užplūsta jausmas, kad atsisėdai prie karto vairo.

Žinoma, yra vairuotojų, kuriems tai gali būti kaip dar vienas sportiško automobilio pliusas, bet, vertinant automobilio visumą, „minkštesnis“ vairas būtų ne tik malonesnis, bet ir universalesnis.

Nepasižymi visureigiams būdingomis savybėmis

„Stelvio“ nėra labai didelis, bet gale vietos užtenka net aukštaūgiui. Gamintojas teigia: tam, kad būtų užtikrintas komfortas gale sėdintiems keleiviams, teko sumažinti bagažinę, tačiau net ir po tokio sprendimo rastas neblogas balansas – vietos pakankamai tiek ant galinės sėdynės, tiek bagažinėje. Žinoma, daug bulvių maišų iš kaimo neparsivešite, bet šis automobilis nelabai noriai ir važiuos į kaimą.

Apie kaimą ir bulves užsiminta neatsitiktinai. „Stelvio“ – sukurtas keliui, o ne bekelei ar purvynams. Nuvažiavęs nuo asfalto, automobilis jaučiasi nepatogiai. Važiuoti žvyrkeliu įmanoma, bet, pasitaikius daugiau purvo ar sunkiau išvažiuojamų ruožų, „Stelvio“ nelabai tinka. Nors ir atrodo kaip visureigis, „Stelvio“ negali pasigirti visureigišku charakteriu.

Tačiau, išvažiavus už miesto, pasimato tikrasis „Stelvio“ veidas. Automobilis itin stabilus posūkiuose, todėl nebaisu juo manevruoti. Tiesa, verta paminėti, kad, atliekant posūkį, priekiniai ratai nepasvyra, dėl to šio miesto visureigio posūkio spindulys mažesnis nei daugumos panašaus tipo automobilių.

Tai labiau jaučiama, kai reikia iki galo išsukti ratus, tada jie pradeda šiek tiek blokuotis. Yra kita medalio pusė – ratų veikimas ir sukibimas greituose posūkiuose, čia automobilis veikia iš tiesų puikiai.

Prie gero sukibimo su asfaltu prisideda ir tolygus automobilio svorio paskirstymas – tiek priekis, tiek galas sveria panašiai. Todėl kelionės užmiesčio keliais – švelnios ir malonios.

Trys važiavimo režimai

Bandytasis „Stelvio“ modelis turi tris važiavimo režimus – dinamišką (D), neutralų (N) ir pažangaus efektyvumo (A), arba, paprasčiau tariant, ekonomiškiausias važiavimo modelis.

Įjungus dinamišką važiavimo režimą, automobilis pradeda elgtis kiek agresyviau. Dėl to ne tik tampa sportiškesnis, bet ir stabdžiai reaguoja jautriau.

Neutralus režimas tinkamas kasdienėms kelionėms, kai reikia tik kartais smarkiau spustelėti akseleratoriaus pedalą.

Pažangaus efektyvumo režimas padeda važiuoti šiek tiek ekonomiškiau, akseleratoriaus pedalas tampa kiek „minkštesnis“, variklis ne toks agresyvus, tačiau nepaverčia automobilio vėžliu. Šis režimas taip pat optimizuoja saugumo sistemas, todėl tinkamas važiuoti šlapia kelio danga. Saugumo sistemos padeda išlaikyti automobilį ant kelio ir rūpinasi, kad kelionė nepasibaigtų griovyje.

Nors funkcijos trys, didelio pokyčio degalų sąnaudų grafoje nesimato. Žinoma, reikia įveikti kur kas daugiau kilometrų su kiekvienu režimu, kad pajustum tikrąjį skirtumą, tačiau per dieną keičiant režimus porą kartų, didelių pokyčių nepastebima. Įjungus dinamišką režimą, degalų sąnaudos kiek padidėja, o automobilis pradeda urgzti lyg ėsti norintis laukinis gyvūnas.

Miesto stilius su 280 AG

Bandytojo „Stelvio“ benzininis 2.0 litro variklis gali pasiekti 280 AG. Tai nėra pats sportiškiausias „Stelvio“, tačiau galios miesto gyventojui tikrai turėtų pakakti.

Verta paminėti, kad po „Stelvio“ bandymo dienos šviesą pasiekė automobilio atnaujinimai. Atnaujintame modelyje pakeista multimedijos sistema, kuri kiek nuvylė bandytame modelyje, taip pat atsirado belaidė mobiliojo telefono įkrovimo funkcija ir dar keletas naujovių. Taigi, automobilio bazė liko – patogumų padaugėjo.

Norintiesiems praktiško, paprasto, universalaus ir bet kam tinkančio visureigio „Stelvio“ neįtiks. Tačiau jis tiks tiems, kurie ieško sportinio kupė visureigio kailyje. „Alfa Romeo“ grįžo ir tapo iš tiesų įdomi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi