Eismas

2020.05.15 14:02

Pasirašytas oficialus susitarimas dėl laisvo judėjimo tarp Baltijos šalių

ELTA2020.05.15 14:02

Penktadienį Lietuva, Latvija ir Estija atšaukė tarpusavio kelionių apribojimus kelių, geležinkelių, oro ir jūrų transportu. Tai patvirtinantį Susitarimo memorandumą Rygoje pasirašė trijų Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai, sakoma pranešime.

„Visos Baltijos šalys ėmėsi aktyvių veiksmų kovojant su virusu. Pasiekta pažanga mažinant ligos plitimą leido visoms trims šalims ribojimus laipsniškai atšaukti ir kartu priimti svarbius sprendimus, leidžiančius šalių gyventojams vėl keliauti be apribojimų. Tai labai svarbu visų šalių ekonomikoms, turizmui, žmonių bendravimui“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Leidimas laisvai keliauti tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos bus taikomas šių šalių piliečiams bei Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems asmenims, jei jie nėra karantine dėl COVID-19 infekcijos, nėra kontaktavę su COVID-19 turėjusiais asmenimis, per 14 paskutinių dienų nėra lankęsi kitose šalyse ir neturi respiratorinės infekcijos simptomų, kai kerta valstybės sieną.

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai taip pat priėmė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžiama, kad nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios Baltijos šalys itin glaudžiai bendradarbiavo tarpusavyje, keitėsi informacija Šiaurės ir Baltijos valstybių aštuonetuko formate, kartu dalyvavo repatrijuojant Europos Sąjungos piliečius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.