Eismas

2020.05.15 09:08

Nuo penktadienio galima teikti paraiškas gauti kompensaciją už sunaikintą taršų automobilį

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.05.15 09:08

Nuo penktadienio gyventojai, kurie atidavė sunaikinti savo taršų automobilį ir nuo kovo 13 dienos ar vėliau įsigijo Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos viešojo transporto metinį bilietą arba mažai taršią transporto priemonę – elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą, įprastą ar elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką – gali teikti paraiškas kompensacinei išmokai gauti.

Šioms kompensacijoms Aplinkos ministerija skyrė 5 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.

Aplinkos ministerija nurodo, kad sunaikintas taršus automobilis turi atitikti šiuos kriterijus: tai M1 klasės transporto priemonė, kurios techninė apžiūra galiojo iki praėjusių metų spalio 17 dienos arba iki 2020 metų kovo 13 dienos, o pareiškėjas jos valdytoju iki prašymo pateikimo datos buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių.

Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Ministerija pažymi, kad bus galima įsigyti ir kelis metinius viešojo transporto bilietus ar kelias minėtąsias mažataršes judumo priemones. Kompensacinės išmokos dydis bus ne didesnis kaip tūkstantis eurų ir apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.