Eismas

2020.05.14 11:59

Vilniaus r. užfiksuota kengūra iš tiesų yra serganti lapė – gamtininkas įspėja, kokį pavojų ji gali pernešti

atnaujinta 15.06

Vilniaus r. Didžiojoje Riešėje galimai užfiksuotas gyvūnas nustebino vietos gyventoją Viliją Filipovičienę. Ji teigė užfiksavusi kengūrą, tačiau tiek kaimynai, tiek gamtininkas Salemonas Paltanavičius tikina, kad tai tėra serganti lapė, o vietos gyventojus gamtininkas ragina suklusti, nes į kiemą atklydusi tokia lapė gali sukelti rimtų problemų.

„Šioje vietoje pamatyti kiškį, lapę ar stirną jau nieko nestebina, tačiau prieš akis išvysti kengūrą – vaizdas tikrai neįprastas“, – LRT.lt pasakojo vietos gyventoja Vilija.

Ji sako, kad gyvūnas atrodė pavargęs, išsekęs. Moteris bandė prieiti arčiau paklydėlės, tačiau atvažiavus dujų tarnybos darbuotojams, kengūra nušuoliavo į mišką.

„Rašiau gyvūnų globos įstaigai, pranešiau apie kengūrą. Jie sakė, kad veikiausiai ji pabėgo iš netoliese esančio zoologijos sodo. Nors čia gyvenu, tačiau apie jokį zoologijos sodą netoliese nežinau. Tada įstaigos darbuotojai pasiūlė pranešti gyvūno šeimininkams...“, – sakė moteris.

Kadangi gyvūno šeimininkai nežinomi, moteris pranešimu pasidalijo socialiniame tinkle ir tikisi, kad šeimininkai greitai atsiras ir gyvūnas grįš į namus.

Tačiau kita Didžiosios Riešės gyventoja atkirto, jog nuotraukose užfiksuota ne kengūra, o lapė.

„Čia paprasčiausia lapė. Už kelių namų nuo jūsų gyvenam – ji apsilanko ir čia“, – rašo kaimynė.

Gamtininkas įspėja apie grėsmę gyventojams

Gamtininkas Salemonas Paltanavičius išgirdęs apie Didžiojoje Riešėje galimai užfiksuotą kengūrą nusijuokė ir patikino, kad tai netiesa.

„Tai yra balandžio 1-osios lygio pokštelis. Tai, kas užfiksuota nuotraukoje yra niežais serganti lapė“, - LRT.lt pasakojo gamtininkas Salemonas Paltanavičius.

Jis sako, kad šios lapės laukia liūdnas likimas – ji greičiausiai nugaiš. Tačiau vietos gyventojams gali grėsti nemažas pavojus.

„Landžiodama po sodybas ir kiemus lapė gali palikti jos kailyje įsikūrusius gyvius. Šie gyviai gali būti perduoti gyventojų augintiniams – katėms, šunims. Taipogi gali būti perduoti ir vaikams“, – grėsmes vardijo gamtininkas.