Naujienų srautas

Eismas2020.05.14 10:52

Eismo pokyčiai sostinės senamiestyje – tik pradžia: dalyje miesto gatvių lėtins eismą

Nuo liepos 1-osios Vilniaus senamiestyje įvyks revoliucinis eismo pokytis – bus uždraustas tranzitinis automobilių eismas. Tačiau tai tik vienas iš darnaus judumo etapų sostinėje, o netolimoje ateityje vairuotojų laukia daugiau pokyčių, ir ne tik senamiestyje.

Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas LRT.lt sakė, kad, uždraudus tranzitinį eismą senamiestyje, automobilių judėjimas bus perorganizuojamas į savotiškas „kilpas“, t. y. bus vienpusis, siekiant išvengti keliaujančiųjų tranzitu, taip pat automobiliams bus visiškai uždarytos keturios gatvės – A. Savičiaus, Stiklių, Gedimino prospekto pradžia prie Katedros ir Vilniaus gatvės pradžia nuo Islandijos gatvės. Anot jo, minėtos gatvės bus skirtos lauko kavinėms, pėstiesiems ir dviratininkams. Gyventojams judėjimas automobiliais bus leidžiamas.

Tiesa, anot vicemero, gatvės bus uždarytos ne visam laikui – pradžiai iki spalio 1-osios.

„Sprendimas uždrausti tranzitinį eismą senamiestyje, jį perorientavus į „kilpinį“ judėjimą, nėra paprastas. Vilniaus senamiestis yra labai didelis, plotu lenkia tiek Rygos, tiek Talino senamiesčius, todėl „kilpinis“ judėjimas bus rimtas iššūkis. Laukia dideli eismo pokyčiai, tačiau tikimės, kad nekils trukdžių“, – teigė V. Mitalas.

Jis tikina, kad eismo pertvarkos bus organizuojamos taip, kad sostinės senamiesčio gyventojai nepatirtų nepatogumų ir galėtų atvažiuoti iki savo namų.

„Vienas iš galimų nepatogumų – teks šiek tiek pertvarkyti Totorių g., todėl šioje vietoje bus panaikinta dalis automobilių stovėjimo vietų“, – sakė vicemeras.

V. Mitalas spėja, kad ši vasara bus neįprasta. Anot jo, daugiau miestiečių liks sostinėje dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos. Vicemeras neatmeta, kad karštuoju laikotarpiu mieste esant daugiau žmonių gali būti papildomai uždaromos gatvių atkarpos.

Pertvarkys senamiesčio gatves

Tačiau draudimas tranzitu kirsti senamiestį – tik vienas pirmųjų žingsnių Vilniuje. V. Mitalas sako, kad šioje miesto vietoje numatoma ir daugiau pokyčių.

„Planuojama senamiesčio gatvių pertvarka. Šaligatviai bus nuleisti iki važiuojamosios dalies lygio. Taip bus daroma, kad visiems būtų patogiau ir saugiau judėti, taip bus sulėtinamas eismas“, – planus dėstė jis.

Pokyčiai nesustos ties senamiesčiu ir plėsis į šalia esančius, o ateityje – gal net ir į miegamuosius rajonus.

„Stebime situaciją rajonuose, analizuojame, kokių pokyčių reikia. Sprendžiame, ar reikia kažkokių eismo organizavimo pokyčių, o gal apželdinti. Kai žmogus pamato, kad yra daugiau žalumos, gal panorės rinktis kitą keliavimo būdą“, – pasakojo V. Mitalas.

Gatvėse bus lėtinamas eismas

Vicemeras atskleidė, kuri gatvė netolimoje ateityje gali sulaukti reikšmingų pokyčių.

„Naugarduko gatvei planuojame suteikti daugiau žalio rūbo, atsirastų daugiau poilsio vietų, skverų. Būtų įrengta daugiau vietų gatvei pereiti, taip pat eismas vyktų lėčiau“, – sakė jis.

Anot jo, vienas pagrindinių savivaldybės siekių – kad žmogus pats panorėtų keisti keliavimo būdą. Vis dėlto vicemeras tolimesnius planus vertina atsargiai, nes liepą įsigaliosiantys pokyčiai gali planus pakoreguoti. Tačiau V. Mitalas teigia, jog savivaldybės planuose ketinimo visiškai riboti eismą tiek senamiestyje, tiek kitame rajone nėra.

„Nenorime rizikuoti ir kalbėti apie kitus žingsnius, kadangi nežinome, kokios bus pasekmės“, – tikino V. Mitalas, mintyje turėdamas sostinės senamiestyje žadamus eismo organizavimo pokyčius nuo liepos mėnesio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi