Naujienų srautas

Eismas2020.05.13 15:10

Aiškėja daugiau detalių apie COVID-19 užsikrėtusį autobuso vairuotoją: dirbo gegužės 7 d., kolegos izoliuoti

Trečiadienį pranešus apie Vilniuje koronavirusu užsikrėtusį viešojo transporto vairuotoją, sostinės vežėjas žada imtis papildomų saugumo reikalavimų, užsikrėtusysis ir su juo kontaktavę kolegos izoliuoti.

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė trečiadienį LRT.lt portalui patvirtino, kad vienam iš įmonėje dirbančių vairuotojų gautas teigiamas COVID-19 testo atsakymas. Viešajame transporte, 53-iojo maršruto autobuse, vairuotojas dirbo gegužės 7 d., vėliau darbe nebuvo. Įmonės duomenimis, šiuo metu vairuotojo būklė stabili, jis yra saviizoliacijoje. Su vairuotoju kontaktą turėję kolegos taip pat yra saviizoliacijoje.

„Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujame su NVSC, kad visi nustatyto maršruto transporto parke dirbantys darbuotojai būtų ištirti. Vairuotojams suteiksime saviizoliacijos galimybes ir kitą reikalingą pagalbą. Ir toliau nuolat dezinfekuosime transporto priemones po kiekvieno reiso, vairuotojams dalinsime dezinfekavimo priemones, jų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, todėl palaikomas saugus atstumas nuo keleivių, nevykdoma prekyba vienkartiniais popieriniais bilietais“, – sakė UAB „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Rimantas Markauskas.

Įmonės atstovė teigia, kad vairuotojas užsikrėtė iš artimos aplinkos, platesnis jo kontaktų ratas yra nustatinėjamas. Šiuo metu įmonė aiškinasi visus galimus vairuotojo kontaktus su kitais darbuotojais. Visiems nustatytiesiems bus atliekamas COVID-19 testas, laukdami rezultatų jie privalės izoliuotis.

Sostinės vežėjas primena, kad viešajame transporte nuo karantino paskelbimo pradžios keleiviai nuo vairuotojų yra atskirti 2 m riba. Nuo kovo 13 d. viešajame transporte neparduodami vienkartiniai bilietai, vairuotojai yra aprūpinti svarbiausiomis dezinfekcijos priemonėmis. Transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno reiso pabaigoje: kaskart nuvalomi langų rėmai, turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai, grindys ir paviršiai purškiami dezinfekciniu skysčiu, naktį parkuose atliekamas kruopštus viso vidaus salono, grindų ir išorės valymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi