Naujienų srautas

Eismas2020.05.13 12:43

Vilniaus maršrutinio autobuso vairuotojui nustatytas COVID-19

bus prašoma ištirti visus užsikrėtusiojo kolegas; atnaujinta 13.20

Iš keturiolikos pastarąją parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų dvylika nustatyta Vilniaus apskrityje, trečiadienį pranešė sveikatos specialistai. Tarp užsikrėtusiųjų – viešojo transporto vairuotojas, vairavęs 53-iojo maršruto autobusą. Įmonės vadovybė prašys nuo koronaviruso ištirti visus vairuotojus.

„Vilniaus viešojo transporto“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė LRT.lt patvirtino, kad sostinės viešojo transporto vairuotojui nustatytas COVID-19.

„Taip, mums šis atvejis žinomas. Apie tai, kokių papildomų saugumo priemonių imsimės, pranešime vėliau“, – komentavo įmonės atstovė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad kol kas sunku įvardinti, kokį sąlytį su keleiviais turėjo 53-iojo maršruto autobuso vairuotojas.

„Kol kas sunku įvertinti, tačiau su mumis susisiekė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai, jie mums padeda, teikia informaciją“, – sakė R. Lingienė.

Ji tikina, kad jei autobuso vairuotojas laikėsi būtinųjų saugumo nurodymų, kuriuos paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija ir kurios yra taikomos vežėjams, tuomet didelio pavojaus keleiviams galėjo ir nebūti. Tačiau anot, R. Lingienės, dar reikia išsiaiškinti, ar vairuotojas neturėjo kontakto su keleiviais.

Prašys ištirti visus vairuotojus

Nustačius koronavirusą Vilniaus 53-iojo maršrutinio autobuso vairuotojui, Vilniaus viešojo transporto vadovybė prašys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atlikti tyrimus visiems vairuotojams, sako įmonės vadovas Rimantas Markauskas.

Pasak R. Markausko, minėtas vairuotojas pats kreipėsi dėl tyrimo po to, kai koronavirusas nustatytas jo sutuoktinei, dirbančiai Vilniaus klinikinėje ligoninėje, – šioje gydymo įstaigoje Antakalnyje nustatytas užkrato židinys.

„Izoliuoti yra vairuotojo porininkai, jie trise dirba su vienu autobusu. Jie galėjo artimai bendrauti vienas su kitu. Porininkai yra karantinuoti dviem savaitėms. Bet planuojame patikrinti ir kitus vairuotojus. Kalbėsime su Visuomenės sveikatos centru, sudarysime galimybes, kad tikrintų įmonėje“, – BNS teigė R. Markauskas, paklaustas, ar bus siekiama ištirti visus vairuotojus.

R. Markauskas patikino, kad vairuotojas dirba įmonės Verkių padalinyje – jame dirba apie pusė iš 1320 įmonės vairuotojų. Dar du padaliniai yra Antakalnyje ir Viršuliškėse.

Visi vairuotojai kasdien lankosi bendrose patalpose šių padalinių dispečerinėse. R. Markauskas patikino, kad įmonėje laikantis saugumo vairuotojams kasdien išduodamos dvi vienkartinės kaukės, dezinfekcinis skystis, tikrinama atvykstančiųjų temperatūra, dezinfekuojami troleibusai ir autobusai.

Nuo COVID-19 ligos mirė 54 žmonės. Ligoninėse gydomas šimtas žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi