Eismas

2020.05.12 12:18

Muskas mojo ranka į karantino apribojimus ir atnaujino „Tesla“ gamyklos veiklą

Elzbieta Reivytytė, ELTA2020.05.12 12:18

„Tesla“ įmonės generalinis direktorius Elonas Muskas pirmadienį teigė, kad bendrovė atnaujina gamybą vienintelėje gamykloje JAV, kuri yra įsikūrusi Kalifornijoje.

Atnaujindamas gamyklos veiklą E. Muskas nepaisė valdžios įsakymo karantino laikotarpiu nutraukti įmonių veiklą ir gamybą. Verslininkas tvirtino, kad jei kas ir turėtų būti suimtas už tokį nusižengimą, tai tik jis pats, praneša „Reuters“.

JAV valstijų ir miestų valdžios šiuo metu sprendžia, kaip saugiai atnaujinti ekonominę įmonių veiklą ir išvengti antrosios COVID-19 bangos. Kovos su koronavirusu priemonės stipriai paveikė JAV ekonomiką, darbus prarado dešimtys milijonų amerikiečių.

Savaitgalį E. Muskas pagrasino „Tesla“ gamyklą Kalifornijoje perkelti į Teksasą ar Nevadą, jei jam nebus leista atnaujinti gamyklos darbo.
Pirmadienį rašytame elektroniniame įmonės „Tesla“ laiške pabrėžiama, jog nuo ketvirtadienio Kalifornijos gubernatorius esą leido gamintojams atnaujinti veiklą. Laiške teigiama, kad nuo sekmadienio dirbti vėl pradėjo tie darbuotojai, kuriems anksčiau buvo paskelbtos prastovos.

„Džiaugiamės galėdami sugrįžti prie darbo, paskelbėme detalias gaires, kurios leis užtikrinti saugumą jums sugrįžus, – rašoma laiške, kurį matė „Reuters“ žurnalistai. – Prastovos baigėsi, grįžtame prie darbo gamybos srityje.“

E. Muskas tviterio paskyroje tvirtino, jog gamyba buvo atnaujinta pirmadienį. Jis pažadėjo prisijungti prie į darbą sugrįžusių darbuotojų.

„Jei kas ir bus suimtas, tai turėčiau būti tik aš“, – sakė jis.

Alamedos apygardos, kur įsikūrusi „Tesla“ gamykla, sveikatos pareigūnai teigė, kad veiklą atnaujindama įmonė pažeidė karantino apribojimus, pagal kuriuos gamyklose leidžiamos tik minimalios būtiniausios operacijos. Pareigūnai sakė, kad „Tesla“ negali atnaujinti gamybos be specialaus apygardos patvirtinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.