Eismas

2020.05.11 17:01

Žvilgsnis į duris atvėrusias vairavimo mokyklas: kada įstaiga gali atsisakyti mokyti ir kas nustatys kainas

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.05.11 17:01

Savaitė Lietuvoje prasidėjo švelnėjančiomis karantino sąlygomis. Ypač šios dienos laukė vairavimo mokyklos, kurioms jau leidžiama organizuoti praktinius vairavimo užsiėmimus. Visuomenėje daug diskusijų kilo po to, kai Vyriausybė leido organizuoti vairavimo egzaminus „Regitrai“, tačiau vairavimo mokyklų veiklos atnaujinti neleido.

Pirmadienį vairavimo mokyklos sutiko su džiugesiu ir ketina kibti į darbus, laikydamosis visų būtinų saugumo reikalavimų.

„Tikrai džiaugiamės, kad pagaliau ir vairavimo mokykloms leista atnaujinti veiklą“, – LRT.lt sakė Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos vykdomoji direktorė Jurgita Kuliešienė.

Reikalavimai vairavimo mokykloms

Anot J. Kuliešienės, vairavimo mokyklos laikysis Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintos tvarkos vairavimo mokymus organizuojančioms mokykloms.

Ministro patvirtintame sprendime vairavimo mokykloms nurodyta riboti vartotojų srautus, užtikrinti, kad jie laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Vietose, kuriose susidaro vartotojų eilė, vairavimo mokyklos įpareigotos pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių vartotojų. Taip pat vairavimo mokyklos įpareigotos užtikrinti bent 10 kv. m. plotą kiekvienam vartotojui patalpoje, kurioje vykdomi mokymai. Vienu metu patalpoje mokymai gali būti organizuojami ne daugiau kaip 10-čiai asmenų.

Vairavimo mokyklos turės užtikrinti, kad į patalpas įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias kaukes dėvintys asmenys. Įstaiga turi užtikrinti, kad asmuo egzamino arba pamokos metu dėvėtų veido kaukę, pažeidus šį reikalavimą, vairavimo mokykla įpareigota nutraukti paslaugos tiekimą.

Prie įėjimo į vairavimo mokyklą turės būti pateikta informacija apie higienos laikymosi būtinybę matomoje vietoje, taip pat turės būti užtikrinta galimybė vartotojams dezinfekuoti rankas. Dezinfekcinis skystis privalo būti padėtas matomoje vietoje.
A1, A2 ir A kategorijų būsimieji vairuotojai turės atsinešti savo asmenines apsaugos priemones (šalmą, kelių, pečių apsaugas, pirštines) bei laisvų rankų įrangą, telpančią po šalmu. Neturintiems šių priemonių ir įrangos, paslauga nebus teikiama.

Kainas nustatys vairavimo mokyklos

Nors ilgai nedirbusioms ir tik šią savaitę galinčioms atsidaryti vairavimo mokykloms teks papildomai investuoti į darbuotojų ir būsimųjų vairuotojų saugumą, apie kainų pokyčius kol kas garsiai nekalbama.

„Kainodara vienareikšmiškai yra kiekvienos vairavimo mokyklos sprendimas ir derybų su savo klientais klausimas“, – teigė J. Kuliešienė.

Ji priduria, kad nors ir vairavimo mokyklos atveria duris, tačiau dalis pamokų dar gali vykti nuotoliniu būdu.

„Dėl mokymo proceso, kaip nurodoma valstybės operacijų vadovo sprendime, rekomenduojama teorijos mokymus ir toliau vykdyti nuotoliniu būdu, nesant tokių galimybių, vykdyti jį laikantis visų būtinų saugos priemonių. Vairavimo mokyklų vadovai, matyt, priims individualius sprendimus dėl mokymo proceso organizavimo, atsižvelgdami į konkrečią situaciją – mokinių srautus, galimybę užtikrinti saugos reikalavimus ir pan.“, – sakė asociacijos vykdomoji direktorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt